AK Parti'de Yaşanan İstifaların Ardından Açıklama

Ak Parti Akyazı İlçe Teşkilatında meydana gelen yönetim kurulu üyelerinin istifaları parti teşkilatını karıştırdı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaoğlan istifaların söylendiği kadar olmadığını belirterek “ Bazı arkadaşlarımız istifalarını geri almışlardır. İstifa edenlerin kandırıldıkları ve yanlış bilgilendirmelerle istifaya zorlandıkları veya itildiklerini düşünüyorum“ dedi.

Karaoğlan’ın bu çıkışına parti içinde Muhalif kanat olarak adlandırılan altı üyeden cevap gecikmeden geldi. Muhalifler adına Hayati Karış, Kemal Cinoğlu, Hayati Karış, Nida Kılınç, Kemal Cinoğlu, İsmail Yamak, Yusuf Bilgin ve Mümin Kahveci bir açıklama yaptı. Muhalifler tarafından yapılan açıklamada “ İstifa nedenimiz AK Parti tabanının içinde yaşanan rahatsızlıklara AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaoğlan’ın yönetim anlayışından kaynaklanan sıkıntılardır. Parti yönetimi veya başka herhangi bir konuda bir takım hesapları olan hiç kimse ve grupla bir bağımız yoktur. Amacımız partinin önünü açıp tabanın geniş katılımıyla bir hareket yaratmak ve genel seçim öncesi Akyazı’da AKP ye layık olduğu havayı kazandırmaktır. İstifalarımıza sebep olan konular yeni olmayıp yerel seçim öncesi süreçten bu güne uzun zamandır sıkıntı konusu olan parti içi olaylardır. Bu istifalarımızın arkasında il yönetiminin olmadığı gibi bu konudaki kararımızı kendileri ile paylaştığımızda karara karşı çıkmışlardır.
Konu ile ilgili basında yer alan haberlerde vekilimiz Recep Yıldırım ve Ali ihsan Yavuz ile ilgili haberler asılsızdır. İstifa eden kişilerden bazılarının kandırılarak istifa ettirildiği iddia edildi. Her arkadaş kendi iradesi ile istifa etmiştir. Devamında bir ikna süreci yaşanmış ve bazı arkadaşlar istifalarını geri almışlardır. Beş arkadaşımız istifalarını geri alırken beş yeni arkadaşımız da istifalarını bize vermişlerdir. Sonuç itibariyle istifa sayısı yine 27 dir. Bizi yönetimden istifa ediyoruz partililiğimiz devam edecektir ,bu açıklamanın yapılmasına son günlerde basında çıkan haberler üzerine gerek duyulmuştur. Amaç yazılanlara cevap vermektir” şeklinde açıklamalarını tamamladılar.
Parti malzemeleri
sakarya temalı doğum günü parti yerleri
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]