AK Parti İl Danışma Meclisi Toplandı

AK Parti Sakarya İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

Adapazarı AKM Salonunda yapılan toplantıya Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, AK Parti Sakarya Milletvekilleri, Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik, A.Sefer Üstün, E. Aslan Cebeci, ve Recep Yıldırım, AK Parti Sakarya İl Başkanı Cevat Uncuoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, il Genel Meclisi üyeleri ve partililer katıldı.
AK Parti İl Başkanı Recep Uncuğlu ve il yönetiminin sinevizyon gösterisi ile partililere tanıtılmasının ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu getirildi.

Divanın oluşturulmasının ardından kürsüye gelen AK parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu 7 yıldır iktıidarda olan AK Parti'nin her alanda reform sayıbilecek yenilikleri hayata geçirdiğini bunlardan en önemli projenin ise demokratik açılım ve milli birlik projesi olduğunu söyledi.
Unucoğlu konuşmasında " AK Parti olarak yaklaşık 7 yılı aşkın bir süredir sorumluluğunu üstlendiğimiz bu süreçte sosyal hayatın her alanında reform sayılabilecek yenilikleri hayata geçirdik. Ekonomiden kültürel hayata, adaletten sağlığa, ülkemiz insanının standartlarını hep yükselttik. Yükseltmeye de devam edeceğiz. Hepizinin yakınen takip ettiği üzere Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. AK Parti iktidarının demokratik açılım ve milli birlik projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar ve bu çalışmaların başarısız olması için bir takım çevrelerin engelleyici tutum ve davranışlarının her geçen gün arttığını ve devam ettiğini sürdüre geldiğini üzüntü ile müşahade etmekteyiz. Biz AK Parti olarak toplumsal sorunlarımızın demokrasi ve barışla çözüleceğine inanıyoruz. Huzurun güvenliğin olduğu kadar kalkınmanın ve refahın da ancak bu şekilde temin edileceğine inanıyoruz. Onun için analar ağlamasın diye yola çıktık. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki, kalpten gelen bu sesin cinsiyeti yoktur, gözyaşının milliyeti yoktur. Ne acıdır ki, bu çok insanı demokratik ve milli bir projeye çomak sokmaya çalışan kan dökülmesini, siyasi varlıklarının devamı için lüzumlu sayan topluma verecek, umudu olmayan farklılıkları ayrışma unsuru yapı çatıştıran ve nemalanmaya çalışan siyasi partiler vardır. Bu çatışma ve kavgadan kimseye fayda gelmez. Bu çarpık siyasi anlayışlarını sürdüren, her türlü yıldırma karalamaya karşı biz, bu sorunun çözümü için her türlü çaba ve gayrette olmaya devam edeceğiz"dedi.
Uncuoğlu konuşmasında terörün ekonomik boyutuna da değinerek " Yaşanan 25 yıllık süreç içerisinde bu sorunun bir de ekonomik boyutu vardır. 80' li yıllardan beri devam eden terör, ülkemize 350 milyar dolar kaynak kaybettirdi. Yıllardır bölgeye yapılamayan hayvancılığın, sanayinin, ülkemizde maliyetini hesaplamaya kalkarsak, bunu ancak trilyon dolarlı rakamla ifade edebiliriz. Bu açıdan bakıldığında, bölgede yapılacak istikrar altında huzur ve güven altında, bölgede yapılacak tarımın ve hayvancılığın ülkemizi hangi noktalara taşıyabileceğini, bölge insanına hangi imkanları huzuru ve refahı görmek için uzman olmak gerekmiyor" şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda Türkiye'nin her geçen gün geliştiğini ve büyüdüğünü anlatan Uncuoğlu " Türkiye sürekli büyüyen ve gelişen bir ülke. Türkiye dünya önünde gelişen bir ülke. Huzur ve refah içinde gelişen bir Türkiye bölgesinin lideri olmaya aday. Herkesin türkiyenin gelişmesi için şapkasını önüne alıp bir kez daha düşünmesi gerekiyor. Herkesin üzerine düşen sorumlulukları var. Ben ülkemin daha iyi bir yere gelmesi için neler yapabilirim, diye kendisine sorması gerekiyor. Bu ülkemizin yarınlara umutla bakması için tarihi bir adımdır. "İnsanı yücelt ki, devlet yücelsin" sözünün şairi şeyh edibali bu bakış açısını ne kadar doğru olduğunu anlatıyor. Bunu görmek için kaybedilenlerin ardından ağıtlar yakmak yetmiyor. Biz bu ülkenin bir evladıyız ve hepimiz evlatlarımıza daha müreffeh daha barış ve huzur içinde olan bir ülke bırakmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Bu süreci engelleme telaşı içerisinde, her türlü karanlık yola başvuranların, kara propagandayı kirletilmiş bilgiyi, medyaya kamu oyuna sunanların, sinek gibi bu bataklıktan beslenenlerin, artık karşısında kararlılıkla duran, dur diyebilicek bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Türkiye geleceğe güçlü ve büyük bir ülke olarak hazırlanıyor. Taşın altına elimizi, gerektiğinde yüreğimizi koymak, hepimizin üzerine bir borçtur" diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Uncuoğlu'nun ardından söz alan AK Parti Milletvekili Şaban Dişli de AK Partinin başarılı olmasında teşkilatlara büyük görevler düştüğünü, teşkilat üyelerinin bu güne kadar gösterdikleri kararlılıkla aynı şekilde partinin başarısı için çalışması gerektiğini söyledi.
Konuşmaların ardından AK Parti Sakarya İl Danışma Meclisi Toplantısı basına kapalı olarak devam etti.
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]