Afyonlu işadamından defterdarlara suç duyurusu

Afyonlu işadamı Mesut Birler, Sakarya Defterdarı Mustafa Ceylan hakkında ‘İhaleye fesat karıştırma, Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Ele Geçirme, İftira ve Resmi Belgede Sahtecilik’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Afyonkarahisar’da iki kardeşi ile birlikte ‘Boltar’ adında tarım firması kuran Mesut Birler, dönemin Afyonkarahisar Defterdarı şuanda Sakarya Defterdarı olan Mustafa Ceylan hakkında ‘İhaleye fesat karıştırma, Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Ele Geçirme, İftira ve Resmi Belgede Sahtecilik’ iddiasıyla Sakarya Adliyesinde suç duyurusunda bulundu.

Afyonkarahisar’da kurdukları tarım firmasına teşvik kapsamında kamu arazisi tahsis edildiğini belirten Birler, arazinin web ilanı gerekçe gösterilerek iptal edildiğini, daha sonrada Amerikalı bir firmaya çevresinden yer verildiğini iddia etti. İptalin gerekçesi olarak gösterilen web ilanının kendisinin verdiğinin ispatlanamadığını ifade eden Birler, “Biz tesis içerisinde yem kuracaktık, iptal edildi. Çünkü Amerikalı firma Amerika’dan yem ithalatı yapıp Türkiye’de satıyormuş” dedi.

Yaptıkları yatırımın basit bir gerekçe ile ellerinden alındığının altını çizen Birler, “Rahmetli Kemal Sunal’ın boğaz köprüsünü satma hikayesi gibiydi. İnternet ortamında kamu arazisini satacağım iddia edilerek benden alındı, Amerikalı firmaya verilmek istendi. Hakkımda üretilen hiçbir iddia ispatlanamadı. Türk yatırımcının kafasına vurularak, ezilerek, dışlanarak yapılan her türlü müdahaleye karşıyız.

Hiçbir iddia hakkımızda ispat edilememiş, Defterdar Mustafa Ceylan’ın bunlara bir cevap vermesi gerekiyor. Yargı önünde aklanması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sakarya Defterdarı Mustafa Ceylan, kişisel olarak konuya müdahil olmadığını belirterek, “Mesut Birler isimli vatandaş devletimize ait taşınmazımızı almıştı, yatırım yapacaktı. Bize getirdiği evrakları bakanlığımıza ilettik olumlu cevap alınca taşınmazımızı kendisine verdik. Arazi üzerine yapacağı yatırımları verilen süre içerisinde tamamlayamayınca sermayesinin yeterli olmadığına karar verildi. Bir de araziyi ilan vererek satmak istediği ihbarı olunca konuyu bakanlığımıza ilettik. Bakanlıkta arazinin iptal edilmesine karar verdi. Kendi başımıza verdiğimiz kararlar olmadı bunlar. Bakanlığımız böyle uygun gördü. Her şey bakanlığımızın bilgisi dahilinde gerçekleşti” diye konuştu.

8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]