ADASU da Teknolojiye Ayak Uydurdu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) kanalizasyon hatlarını kamera sistemi ile kontrol ediyor.

Yeraltı kamerası ile kanalizasyon hatlarını izleyen ADASU kanal ekipleri tıkanıklara anında müdahale ediyor. Bir izleme monitörü ve bir el kamerasından oluşan yeraltı kamera sistemi zamandan kazandırdığı gibi hatların genel durumu ile ilgili bilgi veriyor. ADASU'dan yapılan açıklamada, kısa bir süre önce uygulamaya alınan yeraltı kamara sisteminin büyük kolaylıklar sağlayan bir sistem olduğu, bu sistemle kanalizasyon hatlarına anında müdahale edildiği ve sistemde oluşan bir sorunun zaman kaybı olmadan giderildiği belirtildi.

Bu sistemin işlerini kolaylaştırdığı belirtilen açıklamada, “Bir doktor hastaya müdahale etmeden önce nasıl tetkikler yapıyor, sonra hastaya müdahale ediyorsa, bizlerde bu sistem sayesinde kanalizasyon hattına müdahale etmeden önce ne tür yöntemler izlememiz gerektiğine karar veriyoruz. Hem zaman kaybı önlemiş oluyor, hem de doğru müdahaleler yapılıyor. Bu sistemin birde geri dönüşüm sağlaması gibi avantajları var. Kamera kayıtlarından kanalizasyon hatlarının temiz olup olmadığını tespit edebiliyoruz” denildi.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]