Adapazarı'nda feci kaza: 1 ölü

Ferdi kaza sigortası
Adapazarı ders kitapları
2 yıl önce

Adapazarı ilçesinde otomobilin çarptığı bisikletli kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Ahmed Yesevi Caddesi üzerinde meydana gelen kazada, çevre yolu istikametine bisikletiyle seyir halinde olan Fikri Turan, yaya geçidinden geçmek için  manevra yaptı.

Bu sırada çevre yolu istikametine gitmekte olan S.D. idaresindeki 54 AEG *** plakalı otomobil bisikletli adama arkadan çarptı.

Kazada Turan ağır yaralandı.  İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Turan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Turan, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kazanın görgü tanığı Yüksel Akmeşe, “Yaralı vatandaş yatıyordu yerde, kaldıracaktık ellemedik ambulans geliyor diye. Tanımaya çalıştık yüzü kan içerisinde olduğu için tanıyamadık, sonradan kim olduğunu tanıdık. Arka mahallede oturan komşularımızdan birisi. Bisiklet pazaryerinden gelmiş ve yaya geçidinden geçmek istemiş” derken, Nuray Oylu ise, “Kaza anında bisikletli amcanın nereden geçtiğini görmedim ama aracın arkadan çarptığını gördüm. Yaya geçidini kullandı mı onu bilmiyorum. Kaza anında bisikletli amca bir tarafa bisikleti ise başka bir tarafa savruldu” şeklinde konuştu.