Acelle Yaylası Şenliği'nde yasağı delenlere soruşturma

Akyazı kaymakamlığı, Acelle Yaylası Şenliği'nde yasağa rağmen konser verilmesiyle ilgili kararlara aykırı hareket edenler hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, 6-7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde Acelle Yaylasında yapılmak istenen şenliğe ilişkin müracaatın Kaymakamlık tarafından değerlendirildiğini, il ve ilçede koronavirüs vakalarında meydana gelen artış ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu risk, ülkede meydana gelen ve herkesi derinden yaralayan orman yangınlarının devam etmesi, her kesimde ve kamuoyunda oluşan hassasiyet, ilçede olası orman yangınları tehlikesinin önüne geçebilmek amacıyla, organizasyonu yapan dernekle de görüşülerek planlanan programların konser, müzik ve eğlence kısımları ilgili kişilerle istişare edilerek ve Valinin de talimatları alınarak iptal edildiği kaydedildi.

Kararın ilgili derneğe tebliğ edildiği vurgulanan açıklamada; "

Bunun yanı sıra dernek ve ilgililer de konser müzik ve eğlence kısımlarının programdan kaldırıldığını bildirmişlerdir. Program kapsamında orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve şehitlerimiz için Kuranı Kerim okunması, mevlid programı yapılması ve açık alanda sergi açılması vb. etkinliklerin yapılacağı dernek tarafından da belirtilmiştir ve bu programlar icra edilmiştir.

Program boyunca genel olarak Kaymakamlığımızca alınan kararlara uyulmuştur. Ancak program dahilinde iptal edilen konserler ile ilgili alınan kararlara ve tebligatlara rağmen ilgili dernek ve program sorumlusu kişiler tarafından 7 Temmuz Cumartesi günü bir süreliğine bir sanatçı tarafından konser faaliyeti gerçekleştirildiği, alınan kararlara aykırı hareket edildiği tespit edilmiştir. Etkinlikler ertesi gün itibariyle sonlandırılmıştır.
Bu nedenle alınan kararlara aykırı hareket eden ilgililer ve sorumlular hakkında gerekli adli ve idari işlemler başlatılmıştır" denildi. 

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]