8 ülkeden yüzlerce iş adamı Sakarya'da buluştu

Elart sakarya bayi
Sakarya ders kitapları
9 yıl önce
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu(TUSKON) ve Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu’na (MARİFED)’a bağlı olarak faaliyet gösteren Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği(SAGİAD), Akyazı İlçe dernek binasında düzenlenen iftar programıyla iş dünyasını buluşturdu.

Akyazılı iş adamlarına seslenen SAGİAD Şube Başkanı Hüseyin Kav, bölgenin ve özellikle de Sakarya ve Akyazı ilçemizin potansiyel bir cevher durumunda olduğuna dikkat çekerek girişimcilere önemli öğütlerde bulundu.

8 ülkeden yüzlerce işadamı

Sıcak ve samimi ortamda gerçekleştirilen iftar yemeğinde konuşma yapan dernek olarak işadamlarının eğitim faaliyetlerine önem vermeye devam edeceklerini ve bu konuda çeşitli programlar düzenleyeceklerini aktaran Akyazı SAGİAD Başkanı Hüseyin Kav, “SAGİAD olarak bu yıl yurt dışından 8 ülkeden yüzlerce iş adamını Sakarya ve Akyazı’da birçok iş adamıyla buluşturduk, fabrikaları gezdirdik iş görüşmeleri yaptırmaya çalıştık ayrıca bir otelde 150 kadar iş adamını bire bir tercümanlar eşliğinde bir araya getirdik ve bunun faydaları bu günlerde ortaya çıkmaya başladı. Küçük bir işletme olarak bizde Akyazı’dan Kazakistan’a bir tır mal gönderdik. İnşallah devamı gelir. Akyazı’daki iş adamlarımızın yurt dışına mal satma noktasında çalışmalarımız devam edecek. Hep birlikte daha güzel şeyler yapacağız inşallah. Gösterilen ilgiden dolayı yemeğe katılanlara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ticarette pozitif tavır ve güler yüzün önemine değinen Akyazı Müftüsü Mehmet Şenokur, “Gözünü hedeften saptırdığın an bahaneler başlar. O zaman hedeflerden de sapmış olursunuz. Çünkü olumsuz düşünen insanlar ticarette çok başarılı olamıyorlar. Bunların yanında zamanı çok iyi kullanıp işleri erteleme hastalığından kurtulmalıyız. Sosyal sorumlulukları yerine getirmeyi ve zordaki insanlara istihdam sağlamak gibi faaliyetleri küçük görmemek lazım” dedi.

Basındaki arkadaşlarımızın çalışmaları ve olaylara gösterdikleri ehemmiyet takdire şayan olduğunu ifade eden SAGİAD Şube Başkanı Hüseyin Kav, “Toplumun sesi ve kamuoyunun rehberi olan gazeteciler ulvi bir görevi ifa etmektedirler” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarına devam eden Hüseyin Kav, “İlçemizde kamuoyunun aydınlatılması, vatandaşlarımızla kamu kurumları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve kamu hizmetlerinde etkinliğin sağlanması konularında önemli katkıları bulunan basın çalışanlarının bu anlamlı gününü kutluyor, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.