671 öğrenci ve 764 öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü Fatih Projesi kapsamında, 81 ilde öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Sakarya’da da 671 öğrenci ve 764 öğretmene tablet dağıtımı yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’dan canlı yayında katıldığı tablet dağıtım töreni, Sakarya’da Hacı Zehra Akkoç Anadolu Kız Lisesi ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Proje kapsamında 22 okulun 764 öğretmeni ile 2 okulun 9’uncu sınıflarında öğrenim gören 671 öğrenciye tabletleri Vali Mustafa Büyük’ün katıldığı törenle verildi. Mart ayı sonuna kadar projede yer alan 32 okulun öğrencilerine ve 12 okulun öğretmenlerine tablet dağıtımlarının devam edeceği belirtildi.

Amaç, eğitim kalitesinin arttırılması

Fatih Projesi tablet dağıtım töreninin yapıldığı Hacı Zehra Akkoç Anadolu Kız Lisesi’nde, Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla Ankara Congresium’da düzenlenen canlı yayın törenini izleyen Vali Mustafa Büyük, Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Gevher, Şube Müdürleri Nesri Girgin, Vedat Tezbiten ve eğitimciler, daha sonra öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayarlarını dağıttılar. Vali Mustafa Büyük, Fatih Projesi’nin eğitime teknolojik anlamda yaptığı katkının çok büyük olduğunu belirterek, sınıflarda kurulan etkileşimli tahtalar ve tablet bilgisayarlar aracılığıyla eğitimdeki kalitenin arttırılmasının amaçlandığını söyledi.

Fatih Projesi kapsamında Sakarya’da bugüne kadar toplam 875 öğretmen ve bin 56 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı yapılırken, ülke genelinde mart ayı sonuna kadar öğrenci ve öğretmenlere toplam 675 bin adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılacak.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle