4 Yazlık Ev Daha Hırçın Dalgaların Kurbanı Oldu

adapazarı satılık yazlık
13 yıl önce

Karasu ilçesinde Karadeniz'in hırçın dalgaları 4 yazlık evi daha yıktı.

Karasu ilçesinde Liman ve mendirek inşaatı yüzünden daralan kumsalda kalan prefabrik ve betonarme yazlıklar, dalgaların sahile girmesi nedeniyle birer birer yıkılıyor. Son iki yılda 50'den fazla yazlık ev ve prefabrike yapı hırçın dalgaların kurbanı oldu.

Turizm sezonuna az bir zaman kalan denizin sahilden 70 metre kadar içeri girmesi turizmcileri tedirgin ediyor. Sahilde yazlıkları bulunan vatandaşlar ise evlerinin yıkılışını çaresizlik içinde izliyor. Evleri yıkılan vatandaşlar eşyalarını denizden ya da yıkıntıların arasından toplamaya çalışıyor. Dalgalar son iki gün içinde 4 yazlık evi daha yıktı.

Dalgaların yıktığı evlerden birinin sahibi olan Necmettin Aydın, yetkilileri önlem almamakla suçladı. Uzun yıllardır Karasu sahilindeki evinde yaşadığını anlatan Aydın, dalgaların evini yıktığını ve gidecek yerinin olmadığını ifade etti. Aydın; "Zamanında yazlıkları yapmaya izin verdiler. Şimdi ise yıkılmalarını seyrediyorlar. Ben uzun yıllardır burada duruyorum. Başka gidecek yerim de yok. Deniz evimi aldı. Ben ne yapacağım. Şimdi nereye gideceğim. Bizimle hiçbir yetkili ilgilenmedi." dedi.