358 Muhtara daha SEMOS sistemli bilgisayar dağıtılacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi Tanıtım Toplantısı, 25 Eylül Perşembe günü Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Artık şehirdeki tüm muhtarların hizmetlerini daha aktif ve hızlı bir şekilde yürüteceğini açıklayan Başkan Toçoğlu, “358 muhtarımıza SEMOS programı ve sistem ile uyumlu bilgisayarları hediye ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek uygulaması Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi (SEMOS), yeni dönem ile şehirdeki tüm muhtarlar tarafından kullanılmaya başlanacak. 25 Eylül Perşembe günü saat 14.00’da, Orhangazi Kültür Merkezi’nde SEMOS Tanıtım Programı’nın gerçekleştirileceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Muhtarlarımıza verdiğimiz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Geçtiğimiz dönem içerisinde 311 muhtarımızı SEMOS’la buluşturmuş, yeni dönemde de Büyükşehir hizmet alanında yer alacak tüm muhtarlarımızın bu hizmetimizden faydalanacağını ifade etmiştik. Hamdolsun 358 muhtarımıza SEMOS sistemini ve bu sistem ile uyumlu bilgisayarları hediye ediyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

SEMOS programı ile şehirdeki tüm muhtarların hizmetlerini daha etkin ve hızlı bir şekilde gerçekleştireceğini de açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, “Muhtarlarımız, otomasyon sistemi ile hizmetlerini çağın gerekliliklerine uygun bir şekilde gerçekleştirecek. Bu sistem, belediyemiz ile entegre bir şekilde çalışacak. Muhtarlarımız bu program aracılığıyla vatandaşlarımızın talep ve önerilerini daha hızlı bir şekilde belediyemize ulaştırıp, çözüme kavuşturabilecek” ifadelerini kullandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi, muhtarlar için birçok yenilik getiriyor. İyi Durum Belgesi, Madeni Hal Belgesi, Nüfus Cüzdanı Örneği, Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi, Sağ Belgesi, Uluslar arası Aile Cüzdanı Belgesi ve Yerleşim Yeri Belgesi gibi birçok hizmete bir tıkla ulaşabilecek muhtarlar ayrıca vatandaşlardan gelen istek ve önerileri de Büyükşehir Belediyesi’ne anında iletebilecek.

8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]