240 bin TL değerinde alüminyum çaldılar

Kocaeli'nin Dilovası İlçesi'nde bir limandan yüklediği 240 bin TL değerindeki 26 ton külçe alüminyumu Sakarya'nın Hendek İlçesi'ndeki bir fabrikaya götürmek üzere yola çıkan TIR sürücüsü 31 yaşındaki Erdem T. ile babası 54 yaşındaki Muharrem T., bir TIR dolusu alüminyumun çalınmasının ardından ortadan kayboldu. 1,5 ay sonra polise teslim olan Erdem ve Muharrem T., borç aldıkları kişilerin kendilerini silahla tehdit ederek, alüminyumu çaldıklarını iddia etti.

Adapazarı'nda faaliyet gösteren bir nakliye firmasında çalışan Erdem T., 1,5 ay önce şirkete ait 54 D ... plakalı TIR ile Adapazarı'ndan Kocaeli Dilovası İlçesi'ndeki bir limana gitti. Rusya'dan getirilen 240 bin TL değerindeki 26 ton külçe alüminyum TIR'a yüklendi. Sakarya'nın Hendek İlçesi'ndeki 2. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikaya alüminyumu götürmek için yola çıkan Erdem T., Kocaeli'nin Kartepe İlçesi Uzuntarla mevkiinde bir akaryakıt istasyonuna girdi. Firma sahibini arayan Erdem T., "Biraz rahatsızım, 3 saat dinleneceğim" diyerek izin istedi. Erdem T. iddiaya göre aynı firmada çalışan babası Muharrem T. ile birlikte 26 ton alüminyumu başka bir araca yükleyerek çaldı.

Nakliye firması sahibi Ali E. durumu fark edip polise haber verdi. Ancak yapılan aramaya rağmen baba ve oğlu bulunamadı. Akaryakıt istasyonunda boşaltılan TIR bulundu. Erdem T. ile Muharrem T. önceki gün polis merkezine gelerek teslim oldu.

Erdem T. ifadesinde araca silahlı 2 kişinin bindiğini belirterek, "Akaryakıt istasyonuna geldim, yemek yedim. TIR'a gelip uyuyacağım sırada aracın sağ ve sol kapıları açıldı ve içine tabancalı iki kişi bindi. Şahıslardan birini tanıdım, babam daha önce borç almıştı. 'Bugün bu hesap kapanacak, yoksa seni öldürürüz' dediler. Forkliftçiyi arattırarak gelen araca malı yüklettiler. İki kişi ile birlikte gittiğimiz Bayrampaşa sanayide alüminyumu 3 kişiye sattığını gördüm" dedi. Muharrem T. de ifadesinde oğlunun ifadesini doğrulayarak, hırsızlığın borcu olduğu kişiler tarafından silah zoruyla yaptırıldığını iddia etti.

Emniyetteki işlemlerin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilen Erdem ve Muharrem T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
5 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]