''2010 Yılında Hollanda'ya Yerleşeceğim''

2010 spk sınav tarihleri
13 yıl önce
Dünya Supersport Şampiyonası'nı üçüncü sırada tamamlayan Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Türkiye'de insanların kendi başarısı yerine ne kadar kazandığını konuşmaya başladığını belirterek, "Büyük bir ihtimalle 2010 yılında Hollanda'ya yerleşeceğim." dedi.

Sakarya Ticaret Sanayi Odasının (SATSO) Meclis Toplantısı'na onur konuğu olarak katılan Sofuoğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ağabeyi Sinan Sofuoğlu'nun vefatının ardından Türkiye'de yaşamaya başladığını söyleyen milli sporcu,Türkiye'de yaşamaya başladığı 1 yıllık süre zarfında çevresindeki insanlar nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğini ifade etti.

Türkiye'de yaşadığı süre zarfında insanların başarılarından çok ne kadar kazandığını konuştuğunu anlatan Sofuoğlu, çevresindeki bir çok insan nedeniyle zorlanmaya başlandığını kaydetti.

Bir çok insanın kendisinden destek ve yardım istediğini dile getiren Sofuoğlu, "Sonuçta ben bir sporcuyum. Türkiye'yi kalkındırabilecek biri değilim. Ben Türkiye'de böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. Herkes yaptığımdan çok kazandığımı konuşmaya başladı. Bu da beni çok rahatsız ediyor. O yüzden önümüzdeki yıllarda, büyük bir ihtimalle 2010 yılında yurt dışında yaşamaya başlayacağım. Hollanda'da takımımın olduğu yerde yaşamayı düşünüyorum. Ağabeyimin vefatından sonra Türkiye'ye geldim. Son bir yıla bakılınca artık böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. İnsanlar Kenan'ın başarısını değil de Kenan'ın ne kadar kazandığını konuşmaya başladı. Bu, beni çok rahatsız ediyor. O yüzden Türkiye'de çok fazla vakit geçirmek istemiyorum. Büyük bir ihtimalle 2010 yılında Hollanda'da yaşamaya başlayacağım.'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, toplantının ardından milli sporcuya çini vazo hediye etti.