100'den fazla iş adamı bu projede buluştu

fazla ders imkanı sağlayan kur…
6 yıl önce
Teknoloji Fakültesi’nin düzenlediği Sektörle Buluşma Günleri kapsamında 100’den fazla iş adamı konuk edildi.

Gösterilen ilgiden ve destekten dolayı memnuniyetini dile getiren Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, yeni projelerle birlikte hızla çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Birlikte güçlüyüz sloganı ile hareket ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Sarıbıyık, işbirliklerinin daha da geliştiğini açıkladı. Konuşmasında, gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında işletmelerden, öğrencilerden ve akademik çevreden olumlu dönüşler alındığını aktaran Prof. Dr. Sarıbıyık, tüm konuklara teşekkürlerini sundu.

Sektörle buluşma günleri kapsamında düzenlenen etkinliğin bu haftaki konukları Akışık Elektrik Şirket yöneticileri Numan Emre Akbaş, Harun Em, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Başmühendisi Cevat Alim, Negmak Firma Sahibi Necati Engin Güneş ve Adametal Firma Yetkilisi Salih Böcek oldu. Dekanlıktaki tanışma toplantısı ardından öğrencilerle ve öğretim elemanlarıyla buluşan firma temsilcileri paylaşımlarıyla sektörle buluşma günlerine renk katmaya devam ediyor.
Öğrenmenin yeri ve zamanı olmadığını belirten Salih Böcek, kendilerine bu amaçla gelen ve projelerinde destek isteyen öğrencilere yardımcı olduklarını ifade etti. Zamanında öğrencilerin okul dönemindeki en önemli eksikliklerinin uygulama olduğunu belirten Böcek, bu sorunun teknoloji fakültesi ve meslek yüksekokullarında 7+1 ve 3+1 eğitim modelleriyle çözüldüğünü, öğrencilerin aldıkları uygulama eğitimleriyle birlikte daha donanımlı mezun olduklarını söyledi. 3+1 ve 7+1 eğitim modellerinin nitelikli istihdamın sağlanmasında çok önemli katkısı olduğunu da dile getiren Salih Böcek, gerek kişisel gerekse firma olarak her zaman desteğe ve işbirliğine açık olduklarını belirtti.