Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
Alt Sektörler Ana Sayfa > Sektörler > Av Bayileri, Balıkçılık, Arıcılık ve Kamp Malzemel... > Av Bayileri >
 
Toplam 2 oylamada 5.0 ortalama

Kaynarca Av Bayileri

ˆ Üst Kategoriye Çık

Avcılığı, bir ressamın tuval üzerine nakşettiği yağlı boya tablo ile eş tutan, böylesine değer veren insanlarımızın mevcudiyeti azımsanmayacak ölçülerde. Kendimizi, bu değer yargısında bulunanlarımızdan soyutlar gibi cümleler kurduğumuz yanlış algısına kimse sahip olmasın. Zira biz de bu çoğunluk içindeyiz ve gerçekten de eline av için gerekli alet ekipman veya malzemeyi alan her doğasever ve av tutkununun, bu işin üstesinden hakkıyla gelebileceğini savunmuyorum.

Gerçekten de bu işin bir meziyet ve yetenek eseri olduğu gün gibi ortada. Sakarya’da av bayilerinin mevcudiyeti ve çokluğundan,  ilimizde bu aktiviteye düşkün olanların bir hayli fazla olduğu sonucuna varabiliriz. Av bayilerinin ortalamadan fazla miktarda olması, bu iş için gerekli alet ve ekipmana talebin de yüksek olduğunu göstermekte. Bunun aksine, hiç kimse istenmeyen veya satın alma eğiliminde olunmaya bir ürünü ne dükkanına koyar, daha öncesinde ne de buna yönelik bir ticarethane açar ! Piyasada belli seviyede talep var ki av malzemelerinin arzı da böylelikle sözkonusu oluyor.

Tüm mesleklerde ve aktivitelerde olduğu gibi avcılıkta da meziyet ve bu yönde kabiliyetin olması gerektiğini baştan kayda geçtik. Var olan bu kabiliyet, ardından başarıyı getirmekte.  Başarı elde edildikçe bunun adı av olmaktan çıkıp tutkuya dönüşmekte. Hatta avcılığın ilk safhalarında, kendinde bu yöndeki yeteneğin farkında olamayan avcı adayı ve de çevresindekiler bunu bir heves olarak nitelendirirler genellikle. “Heves etmiş işte çocuk, bir iki defa gitsin sonra vazgeçer !”

Bu veya buna benzer cümleleri, bu tutkunun başlangıç evrelerini yaşamış olan her insan ya aile çevresinden veya yakın çevresindeki eş dosttan mutlaka işitmiştir. Hevesten tutku seviyesine terfi eden avcı için artık av bayileri ve av malzemeleri satan dükkanlar tabiri caizse bir ticarethane olmaktan öteye, birer ibadethaneye dönüşürler.

İlk orta ve lise yıllarımın gerçekten de bir takıntısı halini almıştı nehirde olta veya serpme denen ağ ile balık avlamak. Rüyalarıma sık sık konu olurdu balık avlamak. Sokaktaki ara yolda akan küçük su birikintisinde serpme atardım. Eski bir ayakkabının içine birikmiş yağmur suyuna olta atar, saatlerce bekledikten sonra kiloluk pullu, sazan ve yayın balıkları çıkartırdım. Ne güzeldir değil mi insanın rüyasında olup bitenler için mantık yürütmemesi, buna ihtiyaç bile duymaması. Herşeyi olduğu gibi yaşamak ! Sorgulamadan !

Sakarya’daki av bayilerinde böylesi av yapmaya müsait malzemeler var mıdır bilinmez ama avcının da avlanırken aradığı tek şey hayatı sorgulamadan yaşamak olsa gerek…

Bu kritere uygun kayıt bulunamadı
Bağlı alt sektöre geri dön  Firma ekle 
 
İlçe ve Semt Seçimi
Adapazarı
 
Camili
 
Karaman
 
Korucuk
 
Akyazı
 
Arifiye
 
Erenler
 
Ferizli
 
Geyve
 
Hendek
 
Karapürçek
 
Karasu
 
Kaynarca  
 
Kocaali
 
Pamukova
 
Sapanca
 
Serdivan
 
Söğütlü
 
Taraklı
 
Bağlı alt sektöre geri dön 
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar (Kaynarca konumundaki)
Av çadırları
 
Av fişekleri
 
Av malzemeleri
 
Av tüfekleri
 
Balıkçılık malzemeleri
 
Barut satışı
 
Çakı ve bıçak çeşitleri
 
Gemici feneri
 
Havai fişek
 
Havalı tabanca
 
Kamo Ocağı
 
Kamp Lambası
 
Kayık motoru
 
Kurusıkı tabanca
 
MKE mermi
 
MKE tabanca
 
Olta makinası
 
Ses mermileri
 
Şamandıra çeşitleri
 
Tasma çeşitleri
 
Yağmurluk
 
Bağlı alt sektöre geri dön 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Arıcılık Malzemeleri
Av Bayileri