Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
Alt Sektörler Ana Sayfa > Sektörler > Turizm, Tatil ve Konaklama (Oteller), Havuzlar > Hamamlar & Kaplıcalar >
 
Toplam oylamada ortalama

Karapürçek Hamamlar & Kaplıcalar

ˆ Üst Kategoriye Çık
Sakarya’da hamam ve kaplıca mı arıyorsunuz? Tam olarak doğru yerdesiniz. Sakaryarehberim.com firma rehberinde bulunan Sakarya ve ilçelerinde bulunan hamam ve kaplıca firmalarını inceleyebilir size konum olarak yakın olan hamam ve kaplıcaları bulabilir, yol tarifine ve iletişim numaralarına ulaşabilir, hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hamam ve Kaplıcalar, temizlenme amacıyla yıkanmak için yapılmış ve özel bir ısınma sistemi olan yerlerdir. Ne zaman yapılmış olursa olsun geçmişten günümüze hamamların temel amacı kişisel temizlik ihtiyacını karşılama olmuştur.

Temizlik ihtiyacının yanı sıra özellikle kaplıcalar şifa bulma umuduyla her yıl yüzlerce turist ağırlıyor. Kaplıca turizminin yaygın olduğu ilimiz Sakarya’da da birçok hamam ve kaplıca mevcut.
Sakaryarehberim.com ‘da bulunan Sakarya hamam ve kaplıcalar başlığı altındaki mekanları inceleyerek siz de kendinize uygun hamam ya da kaplıcaya ulaşabilirsiniz.

Peki gerçekten kaplıcalar rahatsızlıkların tedavisi için kullanılabilir mi? Etkili midir yoksa zararları da var mıdır?

Kaplıcalarda yapılan tedavi amaçlı uygulamalar genellikle fizik tedavi kapsamında değerlendiriliyor. Kaplıcada yapılan bu tedavi doktor kontrolü altında yapılırsa bazı kas ve iskelet hastalıklarına yararı olabiliyor.

Kaplıcaların tedavi amaçlı tercih edildiği hastalıkların başında romatizma ağrılar ve kireçlenmeler geliyor. Bel ve boyun problemleri, ağrı, kırık, sporda meydana gelen kas hastalıkları, baş ağrıları gibi sorunlar da kaplıcada şifa arananlar listesinde.

Kaplıcaların bazı hastalıkların iyileşmesinde yardımcı olduğu gibi bazı hastalıklara da iyi gelmediği biliniyor. İltihaplı durumlarda ateşli ve enfeksiyon içeren hastalıklarda hamam ve kaplıca kullanımı önerilmiyor. Kanser ve yüksek oranda kansızlığı olan insanlara da iyi gelmediği biliniyor.
Eğer hipertansiyonunuz varsa, karaciğer ya da böbrek yetmezliğiniz varsa, kalp anjini ya da spazmı geçirmişseniz, kontrol altına alınamamış şeker hastalığınız varsa ya da açık ve kanamalı yaranız mevcutsa hamam ve kaplıca hayallerinizi ertelemeniz gerekebilir.

Hamam ve kaplıcalar küçük çocuklar ve aşırı kilolu kişiler için de önerilmiyor.

Günümüzde hamamların bir başka kullanım alanı da “Gelin Hamamı”.

Gelin adayları son dönemlerde gelin hamamlarına büyük ilgi gösteriyorlar. Eskiden kayınvalidelerin gelin adaylarının fiziklerini incelemek için götürdükleri gelin hamamları şimdilerde gelinin arkadaşları ile eğlendiği bir etkinlik olarak kullanılıyor.

Düğün öncesi yorgunluk stres karmaşadan uzaklaşmak isteyen gelin adayları sevdikleri ve aile fertleri ile hamamda düğün stresinden biraz olsun uzaklaşarak eğleniyorlar. Masaj yaptırıyor dans ediyorlar. Kendilerine ve sevdiklerine ayırdıkları bu zaman dilimi de enerji toplamak için oldukça eğlenceli bir yöntem gibi duruyor.

Gelin hamamı kına ya da bekarlığa veda partileri ile de birleştirilebiliyor. Hem gelinin düğün öncesi bakımı yapılıyor hem müzik eşliğinde gelin ve arkadaşları gönüllerince dans ediyor. Dans sonrasına da yapılan ikramlar ile ziyafet sofraları kuruluyor.

Siz de Sakarya’daki size en uygun hamam ve kaplıcaları öğrenmek istiyorsanız firma rehberimizde bulunan Sakarya’da ki Hamam ve Aktarlar sekmesini inceleyebilirsiniz.
Bu kritere uygun kayıt bulunamadı
Bağlı alt sektöre geri dön  Firma ekle 
 
İlçe ve Semt Seçimi
Adapazarı
 
Camili
 
Karaman
 
Korucuk
 
Akyazı
 
Arifiye
 
Erenler
 
Ferizli
 
Geyve
 
Hendek
 
Karapürçek  
 
Karasu
 
Kaynarca
 
Kocaali
 
Pamukova
 
Sapanca
 
Serdivan
 
Söğütlü
 
Taraklı
 
Bağlı alt sektöre geri dön 
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar (Karapürçek konumundaki)
Bayan hamamı
 
Erkek hamamı
 
Hamam
 
Hamamda masaj
 
Kaplıca
 
Kese
 
Bağlı alt sektöre geri dön 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Diğer..
Hamamlar & Kaplıcalar
Oteller ve Pansiyonlar
Turizm, Seyahat Acentaları ve Hac - Umre Organizasyonu
Yüzme Havuzları, Olimpik Havuzlar ve Aqua Park
Bağlantılı Alt Sektörler
Kız Yurtları