Köse Orman Ürünleri - Emprenye Tesisi

Köse Orman Ürünleri - Emprenye Tesisi

Orman Ürünleri, Emprenyeli Ahşap, Ahşap Koruyucu Boya ve Cila, Emprenye Ürünleri, Dış Cephe Ahşap Boyaları, Parke Cilaları, Ahşap Bakım Ürünleri

Daha fazlası...
_____________
İletişim bilgileri
Harita
Hata Raporla
Adresler
Adres 1
Yeşiltepe Mah. Yanyol Cad. Bölge Trafik Yanı Tepe İş Merkezi No: 107 Erenler / Sakarya
Telefonlar
Rank
100
Tanalith E ve Vakum-Basınç Yöntemi Tanalith E, mantar, böcek ve termit saldırılarına karşı kullanılan, Avrupa ve dünya standartlarına uygun, etkinliği laboratuvar ve arazi deneyleri ile kanıtlanmış tek ve yeni nesil bir ahşap koruyucudur. Tanalith E uygulanan ahşap, şimdi daha uzun ömürlü, daha sorunsuz, insan sağlığına ve çevreye daha duyarlı, daha dost. Tanalith E, Türkiye'de, ahşap dostu Hemel tarafından sunuluyor.

Tanalith E'nin benzersiz üstünlükleri

Tanalith E uygulanmış ahşabın bakım derdi yoktur. Hesaplıdır. Tanalith E uygulanan ahşap, ayrıca bakım, boya, vernik gerektirmez. Yıllarca dayanır. İstenirse, dekoratif amaçla boyanabilir. Tanalith E uygulanmış ahşap çürümez. Bu sayede, bahçe mobilyaları, çocuk oyun alanları, çit, veranda gibi alanlarda kullanılan ahşap, dış hava koşullarından, yağmur ve nemden etkilenmez. Yıllarca dayanır. Tanalith E uygulanan ahşap, güzel görünür, rengini korur. Tanalith E uygulanan ahşap, yeşil renk alır. Bu renk, dış ortamda, yavaş yavaş bal rengine dönüşür ve yıllarca aynı güzellikte kalır. Tanalith E uygulanan ahşap, metal bağlantı elemanlarında korozyona neden olmaz.

Tanalith E uygulanan ahşabın ömrü çok uzundur. Öte yandan, diğer ahşap koruyuculara kıyasla, metal bağlantılar açısından korozyona neden olmadığı, yapılan testlerle kanıtlanmıştır. Tanalith E kokusuzdur. Tanalith E'ye alternatif bazı ürünler, ahşapta, işleme aşamasında ve sonrasında kötü kokuya neden olmaktadırlar. Tanalith E, kokusuzdur, kötü kokuya neden olmaz. Tanalith E güvenlidir. Sadece ahşabı değil, kullanıcıyı da korur! Tanalith E, emprenye işlemi sonrasında, ahşabın bünyesinde sabitlenir. Çit, parmaklık, bahçe mobilyaları, hayvan barınakları, silolar, çiftlik binaları, çocuk oyun alanlarında kullanılacak ahşaba, güvenle uygulanır. Bitki, hayvan ve insan sağlığına zarar vermez. Çevre dostudur.

Tanalith E dünya ve Avrupa standartlarına uygundur. Tanalith E uygulanan ahşap, toprak temasında veya zemin seviyesi üzerinde, tehlike sınıflarında yer alan tüm kullanımlarda, dünya ve Avrupa standartlarına uygun ve son derece güvenlidir. Tanalith E yüksek performans sunar. Tanalith E, 1990'lı yılların başından beri, ticari alanda kullanılmakta ve kullanımı, dünya genelinde hızla yaygınlaşmaktadır. Tanalith E uygulanmış ahşap, gerek Arch Timber Protection ve gerekse bağımsız uzmanlar ve kurumlar tarafından ayrıntılı biçimde test edilmiştir.

Tahalith E uygulanmış ahşaplar, dünya genelinde yirmiden fazla test sahasına yerleştirilmiş ve bir bölümü, son derece olumsuz ve sert hava koşullarına maruz bırakılmışlardır. Bunların, on yıllık bir sürenin sonunda, koşullara mükemmel dayandıkları saptanmıştır. Çalışmalar, ticari kullanıma uygun boyuttaki ahşapların, toprakla temas halinde bile, istenilen 20 yıllık kullanım ömrüne ulaşabildiklerini göstermektedir. Bu, mükemmel bir performanstır.
www.tanalith-e.com

Dış Cephe Ahşap Boyaları


** Hickson Decor Plus Hickson Decor Plus İdeal Çözüm. Şimdi, ahşap yüzeyleri her türlü kötü hava koşuluna karşı koruyacak yepyeni bir boya var. Hickson Decor Plus, evinizdeki, bahçenizdeki, binanızdaki ahşap yüzeylerin korunması ve güzelliği için en iyi çözüm. Hickson Decor Plus. Boya ve ahşabın iki büyük düşmanına karşı! Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşman. Hickson Decor Plus, ultraviyole ışınlarına karşı daha da güçlendirilmiş formülüyle, her türlü ahşap yüzey için etkili koruma sunar. Hickson Decor Plus, mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır. Su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz.

Hickson Decor Plus. Mükemmel bir koruyucu. Hickson Decor Plus, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler. Önemli: Dış cephede kullanılan ahşap, boyadan önce boya Hickson Decor Plus bile olsa çürümeye karşı mutlaka "emprenye" edilmelidir. Hickson Decor Plus. Ekonomik boya! Hickson Decor Plus, hem ilk uygulamada, hem bakım uygulamasında ekonomiktir, l litre Wood Stain ve Hardwood Finish 14-16 metrekareyi, l litre Breather Paint ise 10 metrekareyi, tek katta rahat örter. Bakım içinse, dört-beş yılda bir yüzeyi temizlemek ve aynı renkten bir kat sürmek yeterlidir. Hickson Decor Plus. Dekoratif, kolay çözüm. Yarı şeffaf ve örtücü çeşitleri, sunduğu renk seçenekleriyle Hickson Decor Plus, her türlü iç-dış doğrama ve cephe kaplaması için idealdir. Kullanımı son derece kolaydır.

Astar-vernik gerektirmez. Fırçayla kolayca sürülür. Havanın kuru ve ılık olması uygulamayı kolaylaştırır. Sürüldüğü yüzey mutlaka temiz ve kuru olmalıdır. Ayrıca, ahşabın nem oranı %20'nin üzerinde olmamalı, kat arasında 24 saat beklenmelidir. 2 kat uygulandığında, tek başına, ahşabın güzelliğini yıllarca korur. Önemli: Hickson Decor Plus, hiçbir solvent ile seyreltilmeden olduğu gibi kullanılmalıdır. Önemli: Iroko, Tik gibi doğal ekstratlar ve yağ içeren ahşap türlerinde, Hickson Decor Plus uygulamasına başlamadan önce yapışmanın iyi olması için, yüzey selülozik tiner ile temizlenmelidir. Yüzey, tamamen kuruduktan sonra, nispeten kaba zımpara (80-120 no'lu) ile tekrar zımparalanmalı ve tozdan arındırılmalıdır. **

Sayerlack Hydroplus Yalnız ahşabın sağlığı açısından değil, insan ve çevre sağlığı açısından da mükemmel özellikler taşıyan su bazlı bir cila.Tüm dış etkilere karşı ahşabın yıllarca yaşamasını sağlar. Güneş ışınlarından korur, yağmurun, karın, rüzgârın ahşabı yıpratmasını önler. Ürün kodu: AZ 2330/86 Parlaklık : 30 gloss Kullanım alanı: Dış cephede kullanılan her türlü ahşap malzemeler, doğramalar. Kullanım şekli: Fırça ve tabanca. İnceltme: Malzeme kullanıma hazırdır. Bazı durumlarda su ile %5-10 oranında inceltilebilir.

Uygulama:

• AZ 2330/86 yeterli korumanın sağlanması için ahşap yüzeylere ağacın cinsine bağlı olarak en az 250-320 gr/m2 uygulanmalıdır. iroko, meşe, kestane, maun, sapelli gibi derin gözenekli ahşaplarda kullanılacak miktar 320 gr/m2 dir. Bu miktarlar 2 ya da 3 kat da uygulanabilir.

• Katlar arasında 2 saat beklenerek arada zımpara yapmadan diğer katın uygulanması yapılabilir veya en az 4 saat bekleyerek çok iyi zımparadan sonra ikinci kat sürülebilir.

• Ahşabın renklendirilmesi ve UV ışınlara direncin artırılabilmesi için Sayerlack Hydroplus su bazlı renklendiriciler AM 549/xx kullanılması gereklidir.

• AM 549/xx renklendirici ahşaba mükemmel nüfuz eder. Dış koşullara ve UV ışınlarına karşı dayanımı çok yüksektir. Özellikle meşe, kestane, iroko ve teak gibi taninli ağaçlarda kullanıldığında, lekelenme, ek yeri yapmaksızın mükemmel yayılma gösterir.

Dikkat:

• AZ 2330/86 ve AM 549/xx 5°C'den düşük sıcaklıklarda saklanmamalı, 10°C'den düşük sıcaklıklarda uygulanmamalıdır.

• İnceltme sadece içilebilir suyla yapılmalıdır.

• İroko, teak gibi taninli ağaçlar kullanılarak üretilen dış cephe ahşaplarının boyanmasında AM 549/xx üzerine AM 488/85 su bazlı astar katı uygulanması önerilmektedir. Bu astar katı sayesinde AZ 2330/86, ahşabın taninlerinden etkilenmeden kurur. AM 488/85 ahşap yüzeye en çok 70-80 gr/m2.

Genel Özellikler:

• AZ 2330/86 dış cephede her tür ahşap malzemenin korunması için kullanılan, çok iyi esnekliğe sahip, aşınma direnci fazla su bazlı ciladır.

• Tiksotropik özelliğe sahip olduğundan dik yüzeylerde akmadan kolaylıkla uygulanır.

• Kalın sürülen katlarda bile sarkma yapmaz.

• UV ışınlarına dayanıklıdır. Solmaz ve elastik özelliğini kaybetmez. Yapısında bulunan UV emiciler sayesinde ahşap malzemeyi güneş ışınlarından korur.

• Çabuk kurur. Bu özelliği sayesinde endüstriyel sistemlerde kolaylıkla kullanılır. Teknik Özellikler: Katı madde, (% ağırlıkça): %40 ± 1 Özgül ağırlık: 1.030 ± 0.03 kg/lt Viskozite (Ford 4,20°): 15 saniye ± 3 sn Zımparalama: En az 4 saat beklenmelidir Yeni kat uygulama: En az 2 saat beklenmelidir Raf ömrü: 15 ay Kuruma süresi, oda sıcaklığında (100 gr/m2, 20°C): Toz kuruluğu 30 dakika, dokunma kuruluğu 1 saat, istiflenebilme 48 saat. Tek katta önerilen uygulama miktarı: en az 100 gr/m2 en fazla 300 gr/m2 **

Restol RESTOL KORUYOR, GÜZELLEŞTİRİYOR ! 30 YILDIR!

Tüm yumuşak ve sert ahşaplardan üretilen pergole, veranda, bahçe çiti, bahçe mobilyası ve çevre düzenleme elemanları için en uygun boyadır. Yağ bazlıdır, bu nedenle su geçirmez. Ahşaba derinlemesine nüfuz eder. Kabarmaz, soyulmaz, aşınmaz. Esnektir. Ahşabın esnekliğine uyum sağlar. Uygulandığı yüzeylerde, saten görünüm yaratır.

Ekonomiktir: Az bir miktarı, geniş bir alanı kaplar. 4-6 saatte dokunma kuruluğuna gelir; 24 saat ara ile 2 kat uygulanır. 1 ve 5 litrelik kutularda, yarı şeffaf, göz alıcı 8 renk seçeneği sunar. 30 yılı aşkın bir süredir Avrupa'da pergole, veranda, bahçe çiti, bahçe mobilyası ve çevre düzenleme elemanlarında güvenle kullanılan Restol, doğal bir malzeme olan yağ bazlıdır. Çevre ve kullanıcı dostudur. Bir yandan, ahşabı en çetin hava koşullarına karşı korurken, bir yandan da onun güzelliğini artırır. Ahşabın doğal görünümünü kapatmaz, damarların görülmesini sağlar.

Kat kat sürülebilen Restol, ayrıca astar uygulamasını gerektirmez.
Katı madde içeriği nedir? Rengine bağlı olarak, %60'a varan oranlarda katı madde içerir. Kurşun içermez.

Nasıl bir görünüm sunar? Yarı şeffaf, saten görünümlü bir yüzey yaratır. Ahşabın tüm güzeliğini ortaya çıkarır.

Kullanım alanları nelerdir? Restol'ü, tüm iç ve dış mekanlardaki yumuşak ve sert ahşaplarda kullanabilir, en iyi verimi alırsınız. ( Önemli! Tüm şeffaf vernikler gibi, Restol'ün Natural tipi de, pigment içermediğinden yeterli UV koruması sağlamaz. Bu nedenle dış mekânlarda uygulanması tavsiye edilmez.)

Nasıl uygulanır? Uygulanan ahşabın nem oranı %22'den fazla olmamalı. Restol, inceltilmeden, fırçayla sürülmelidir. En iyi sonuç, yassı bir fırça ile ince tabakalar halinde, ahşabın damarları yönünde sürülerek sağlanır.Kullanmadan önce iyice karıştırılmalıdır.

Kaç kat sürülür? Genellikle iki kat uygulama yeterlidir. Ancak, yüksek emiciliği olan ahşaplarda ve zorlu hava koşullarına maruz kalan yerlerde üçüncü kat uygulaması gerekebilir.

Kaplama/uygulama alanı ne kadardır? Düz yüzeylerde, 1 litre Restol, tek katla 12-16 m2'lik bir alanı kaplamak için yeterlidir. Kuruma süresi ne kadardır? 4-6 saatte dokunma kuruluğuna ulaşır. 24 saat ara ile 2 kat uygulanır. Ancak, uygulanan tüm tabakaların tamamen kuruması 24-60 saatte gerçekleşir. Kurumanın, belirtilen zaman dilimlerinde gerçekleşmesi için, havadaki nem oranının %85'in altında, ısının 15-25° C arasında olması ve mekânda yeterli hava akımı bulunması gerekmektedir.

Bakımı nasıl yapılmalı? Restol'ün bakımı son derece kolaydır. Normal koşullarda 4-5 yılda bir bakım yeterlidir. Yeniden bakımı yapılacak yüzeyler, temizlendikten sonra hafifçe zımparalanır. Genelde tek kat Restol uygulamak, bakım için yeterlidir. Kötü hava koşullarından etkilenmiş kısımlara, Restol, iki kat sürülmelidir. Farklı özellikte ahşaplara nasıl uygulanır? Restol, sert ve yumuşak ahşaplara uygulanabildiği gibi, daha önce ahşap koruyucu uygulanmış ahşaplar üzerinde de kullanılabilir. Aşırı miktarda doğal yağ içeren tik, iroko gibi ahşapların, uygulamadan önce, yağdan arındırılması gerekir. Bunun için, yüzey, selülozik tinerle temizlenmelidir. Restol'ün en büyük avantajlarından biri de ahşaba derinlemesine nüfuz etmesidir. Bu nedenle, uygulanacak ahşabın üzerinde, herhangi bir boya ya da türevleri olmamalıdır, varsa, öncelikle bu boya, ahşabın üzerinden tamamen çıkartılmalıdır.

Uygulama yöntemleri nelerdir? Restol, ahşaba, fırça ya da tabanca ile uygulanabilir. Tabanca ile uygulamada %10 oranında sentetik tiner katılarak inceltme sağlanabilir. Ancak bu işlem, ürünün rengini etkileyebileceği gibi, iklim koşullarına karşı koruyucu etkisini de azaltabilir. Restol Tanalith Green, Tanalith ile emprenye edilmiş ahşaplar için geliştirilmiştir. Özel bir bakım ürünüdür. Tanalith ile emprenyelenmiş ahşabı yenilemek ve grileşmesini engellemek için, fırça ile sürülür.

Renk seçenekleri nelerdir? Restol, standart olarak, 8 renk seçeneği sunmaktadır. Ancak, Restol’ün yarı şeffaf oluşu nedeniyle, ahşabın rengi son görünüşü etkileyebilir. Bu durum, özellikle kahverengi dışındaki renklerde geçerlidir. Bu nedenle daima, bir deneme uygulamasında yarar vardır. Başka renk uygulamaları mümkün müdür? Farklı renkler elde etmek, standart renklerin çeşitli oranlarda karıştırılmasıyla mümkündür.

HEMEL Ahşap Yüzey Temizleyici Dış mekanlarda bulunan kararmış,renk değiştirmiş ve kirlenmiş her tür ahşap yüzeyin temizlenerek yenilenmesi için mükemmel bir çözüm sunan su esaslı, çevre dostu bir üründür. Verniksiz veya boyasız durumdaki her tür ahşap yüzey üzerine uygulaması son derece basittir. Uygulama için HEMEL Ahşap Yüzey Temizleyici , bir fırça ve su yeterlidir. SAYERLACK tarafından üretilen HEMEL Ahşap Yüzey Temizleyici doğrudan ahşap yüzey üzerine dökülür, bir fırça yardımıyla yüzeye yayılarak fırçalanır. Ürün yüzeye uygulandıktan sonra en az 5 dakika beklenir ve ardından bol su ile yıkanarak ahşap yüzey temizlenir. Aşırı miktarda kararmış ahşaplar için aynı uygulama tekrar edilir.

Ürünün en önemli özelliği bahçe ve çevre düzenlemelerinde kullanılan bitki ve çiçeklere hiçbir zararının olmamasıdır. Bahçelerinizdeki yürüme yollarında, havuz kenarlarında, çitlerde ve aklınıza gelebilecek her tür boyasız/verniksiz kirlenmiş yüzeyde kullanılır. Gerekli yüzey temizliği yapıldıktan sonra ahşap yüzeye HEMEL Tik Yağı veya Restol sürülerek bakım tamamlanır. HEMEL Tik Yağı doğal yağların bir karışımı olarak SAYERLACK tarafından üretilmiştir. Bahçe parkesi, dek, yüzme havuzu kenarları, banklar, bahçe mobilyaları, tekne güverteleri gibi yoğun olarak suya maruz kalan ve dış ortamlarda kullanılan ahşapların kolay ve hızlı bakımı için tasarlanmıştır.

Mumlu yapısı sayesinde yarattığı yüzey ile su geçirmezlik katsayısını yükselterek ahşabın suya karşı korunmasını sağlarken, ömrünü uzatır.

Katı Madde İçeriği Nedir? İçerisindeki katı madde oranı % 52'dir. Katkı maddesi olarak kurşun içermez.

Kullanım Alanları Nelerdir? HEMEL Tik Yağı'nı suyla yoğun temas içinde olan tüm dış mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle yüzme havuzu kenarlıkları, merdivenleri, gemi güverteleri, bahçe mobilyaları gibi.

Nasıl Uygulanır? HEMEL Tik Yağı kullanıma hazırdır. İnceltme istemez. Uygulama için yassı bir fırça ile temiz ve kuru bir bez yeterlidir. Önce ilk kat yağ fırça ile yüzeye sürülür. Yaklaşık bir dakika sonra fırça ile sürülen yağın üzerinden temiz bez ile tekrar bir geçmekte fayda vardır. Bu yolla yağın yüzeye eşit oranda yayılması, dolayısıyla eşit oranda emilme sağlanır. Bu işlem sırasında sürülen katın çok kalın olmamasına özen göstermenizde fayda vardır. İkinci katı uygulamak için bir gün beklenir.

Uygulama Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir? Yağmurlu veya çok sıcak günlerde uygulama yapmayınız. Uygulamadan önce zemini toza karşı nemli bir bezle iyice temizleyiniz. Eğer uygulanacak zeminde zımparalama işlemi gerekiyorsa 150-180 no. zımpara kullanmanız tavsiye edilir. Yeni ahşaplara yapılacak uygulamalardan önce, ahşabın mutlaka 150-180 no. zımpara ile zımparalanması tavsiye olunur. Uygulamadan sonra kutunun kapağını iyice kapatınız. Hava alması durumunda kutunun içinde, yüzeyde kuruma ve tabaka oluşturma durumu söz konusu olacaktır.

Kaç Kat Sürülür? Genellikle tek kat uygulama yeterlidir. Ancak yüksek emiciliği olan ahşaplarda ve zorlu hava koşullarına maruz kalan yerlerde ikinci kat sürülmesi önemle tavsiye edilir. Kaplama/Uygulama Alanı Ne Kadardır? Düz yüzeylerde, 1 litre HEMEL Tik Yağı ile, tek katta 18 ila 22 m2 alan kaplamak mümkündür.

Kuruma Süresi Ne Kadardır? Ortalama 20°C ısıda ve yeterli hava akımı bulunan ortamlarda HEMEL Tik Yağı 4 saat içinde dokunma kuruluğuna ulaşır. 2. katın uygulanabilmesi için en az 16 saat beklenmelidir.

Bakımı Nasıl Yapılmalı? HEMEL Tik Yağı'nın bakımı ahşabın maruz kaldığı şartlara göre 1 ila 2 yılda bir yapılmalıdır. Bakımı yapılacak yüzeyler, temizlendikten sonra hafifçe zımparalanmalı ve nemli bir bezle yüzeyin tozdan iyice temizlenmesi sağlanmalıdır. Bakımlarda genelde tek kat HEMEL Tik Yağı yeterli olacaktır. Ancak zorlu hava koşullarına bağlı olarak zamanından önce yıpranmış yüzeylere ikinci bir kat sürülmesinde fayda vardır.
Sınıflandırmalar