Çocuk Dünyası

Çocuk Dünyası
Çocuk Kreşi, Çocuk Eğitimi ve Gelişimi, Gündüz Bakım Evi
Adresler
Adres 1
Sakarbaba Cad. 5082. Sk. No: 40 Yeni Erenler Belediyesi Yanı Erenler Sakarya Türkiye
Telefonlar
Telefon 1
Telefon 2
Web siteleri
Bu özellik sadece özel üyeler için geçerlidir
Üyelik durumu
Üye

Kreşimiz Sakarya – Erenler ilçesinde, merkeze 5 dakikalık mesafede, iki katlı müstakil bir binada ve bahçe içindedir.

Çocuk Dünyası

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR...

OKULUMUZ

Kreşimiz Sakarya'nın Erenler ilçesinde, 2007 yılında Deprem yönetmeliğine uygun ve tüm güvenlik önlemleri alınmış, üç katlı müstakil bir binada ve bahçe içinde ve merkeze 5 dakikalık mesafededir. Kurumumuz Özel Çocuk Dünyası Kreş ve Gündüz Bakımevi, 2011 yılında Deprem Yönetmeliğine uygun olarak;

Çevre ve Şehircilik, Emniyet, İtfaiye ve Aile ve Sosyal Politikalar müdürlüğünün onayı alınarak faaliyete geçmiştir.
Binamız mantolama sistemi ile ısı yalıtımlı hale getirilmiş ve doğalgaz kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır. Bu nedenle sınıflarımızda kışın sıcak, yazın serin iklimimiz mevcuttur. Kreşimizde, çocuklarımızın sosyalleşmesi ve ileri iletişim becerisi kazanımı için, çeşitli materyaller mevcuttur. Tüm oyuncaklarımız insan sağlığına uygunluk göstergesi olan CE belgelidir.

ÖNCELİKLERİMİZ

Çocuğunuzun gelecekteki gelişimi ve öğrenimi için sağlam bir temel sağlayacak olan kendine güven duygusu, olumlu tutumlar ve sosyal davranış sorumluluğunu geliştirmek bizim öncelikli değerlerimizdir. Bu, çocuklarınızın Kreşimiz’e  geldiği andan itibaren başlar ve tüm okul yaşamları boyunca da devam eder.

Vizyonumuz;

Çocukların değer gördüğü,
İlişkileri önemsemenin teşvik edildiği,
Araştırma ve keşif için cesaretlendirildiği,
Kendine has olmanın değerli olduğu,
Kendi isteklerini rahatlıkla ifade edebildiği,
Çocukların yetkinliklerindeki gelişmelere odaklanırken anne babaların da incelendiği,
Pozitif, aile sıcaklığında  bir öğrenme ortamı yaratmak ve sunmak.


Misyonumuz;

Amacımız, Çocuklarımızı, gelişimini ve yaratıcılığını engelleyen kalıplaşmış, katı, geçerliliğini yitirmiş değer yargıları ve geleneksel eğitim metodlarına karşı koyması için aktif, bağımsız, yaratıcı, gözlemci ve zihinsel potansiyelini kullanabilen bir birey olarak yetiştirmek.
Günümüzde; yaratıcı, sorgulayan, kendine güvenen, karşılaştığı problemleri çözebilen, sosyal çocuklar yetiştirmedeki en geçerli yöntem “Etkin Öğrenme Yöntemi’ dir. Etkin öğrenme yönteminde; çocuklar, öğrenmede aktif, seçici, karar verici, öğretmenler ise teşvik edici öğrenmeyi kolaylaştırıcı konumdadırlar.
Çocukların sağlıklı bir şekilde öğrenebilecekleri ve keşfederek büyüyebilecekleri heyecan verici bir okul ortamını geliştirmek ve bununla birlikte çocukların özgüvenlerini geliştirerek, kendi kendine yetebilmeyi, başarabilmeyi ve kendi isteklerini rahatlıkla ifade edebilmesini sağlamak önceliklerimizdendir.NEDEN FARKLIYIZ ?

8 yıllık tecrübemizle...

● ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİ
Çocuklarımızın gelişimi , tüm alanlardaki gelişimlerini destekleyecek şekilde planlanır.

● PROGRAMIMIZ
Programımız yaş gruplarının gelişim özelliklerine uygun olarak hazırlanır.  Eğlenerek öğrenme temelimize dayanmaktadır.

● SINIFLARIMIZ
Sınıflarımız , çocuklarımızın yaş gruplarına uygun olarak düzenlenmiştir, güvenli bir sınıf ortamı oluşturulmuştur.

● ÖĞRENME MERKEZLERİ

Öğretmenlerimiz, çocukların zihinsel, bedensel ve akademik gelişimlerini desteklemeye, özgüvenlerini artırmaya yönelik  hazırlanan materyaller ile çalışırlar. Çocuklarımız  spor faaliyetlerini yönelik spor odası  ve sanat faaliyetlerini yapabilecekleri Atölyeleri bulunmaktadır. Yaratıcı etkinlikler sayesinde, çocuklarımızın farklı bakış açısı kazanmasını, problem çözme becerisi ve başladığı işi sonlandırma azmi geliştirmeye çabalıyoruz.

● ALANINDA UZMAN ÖĞRETMENLER
Okullarımızda görev alan tüm öğretmenlerin okul öncesi eğitimde ve kendi alanında uzman diplomalı öğretmenler olması birinci önceliktir. Kadromuza aldığımız öğretmenlerimizin,  tecrübeli,  işlerinde uzman ve deneyimli olmalarına özenle dikkat ediyoruz.

● YABANCI DİL
Merak uyandırıcı dil etkinliğine katılarak kelime dağarcığını genişletiyor, duyduğunu anlamlandırma çalışmaları yapılarak, yabancı dile merak uyandırılıyor.


OKULUMUZUN YAPI TAŞLARI

Bizi biz yapan yapıtaşları şunlardır:

YAŞIYORUZ
Hedefimiz,; okulumuzda eğitim alan çocukların “bir evlerinden diğerine” gelmiş olmanın rahatlığıyla güne başlamasıdır.. Çocuklarımızın fiziki, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan kendilerini tam anlamıyla güvende hissedecekleri bir ortam sunuyoruz.

ÖĞRENİYORUZ
Okulumuza 1-6 yaş arası çocuklar kabul ediliyor.
Her çocuğumuzun yaş ve gelişimsel olarak dikkat edilerek ayrılmış sınıfları bulunuyor. Çocuğumuzun merkeze alınarak duygusal, fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak bir bütün olarak ele alındığı öğrenme sürecine yönelik bir okul ortamı sunuyoruz.
Heyecanlı, öğrenmeye meraklı, kıpır kıpır miniklerimiz, sınıf içi ve sınıf dışı oyunlarla, başarılı bir dönem geçiriyor.


● EĞLENİYORUZ
Sanat faaliyeti problem çözme becerisi, başladığı işi bitirme azmi sanatsal faaliyetlerle geliştiriliyor. Kısacası sanat, çocuklarımızı günden güne büyüten ve geliştiren bir araç olarak günlük programımızın temelinde yer alıyor.

● OYUN
Bahçe ve doğa kadar iyi bir öğretmen olan  “oyun” da okullarımızın temel eğitim ve eğlence anlayışlarından biri. Çünkü oyun, çocuğun öğrenme alanı, deyim yerindeyse laboratuvarı. Orada yaptığı deneyler onu hayata hazırlıyor, sosyal ilişkilerini düzenliyor, öğrendiklerini pekiştirmesini sağlıyor. Her şeye dokunan çocuk, sert-yumuşak, soğuk-sıcak, kuru-ıslak, sivri-yuvarlak, pürüzlü-düz gibi kavramları deneyerek öğreniyor. Bir yetişkin için zaman kaybı gibi görünen ileri geri yürümelerle adımlarının kısalığı ve uzunluğunun sonucu nasıl etkilediğini ölçüyor. Bir ağacın kabuğunda yürüyen karıncayı gözünü kırpmadan izlerken odaklanma becerisini geliştiriyor. Bahçemizin bazı bölgelerinde hazırladığımız oyun alanları çocuklarımıza eğlenirken öğrenmenin, keyfini yaşatıyor.

● BÜYÜYORUZ
Beslenmenin çocukların bugünkü fiziksel ve zihinsel gelişimindeki etkisi kadar sağlıklı bir geleceğe olan etkisinin farkındayız. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan öğünlerimiz kurumumuzda, kendi ev yapımı ürünlerimizden yapılmaktadır. Meyve ve sebzeler mevsimine göre tercih edilmektedir. Aylık yemek listemiz her ay velimize sunulmaktadır.


● UYKU
Öğlen uykusuna ihtiyaç duyan 1-3 yaş arası miniklerimize uygun uyku odalarımızla rahat bir ortam sunuyoruz.
Uyandıklarında, dinlenmiş ve güçlenmiş bir halde arkadaşlarına katılarak faaliyetlerine devam etmektedirler.


SAĞLIK
Çocuklarımızın sağlıklarıyla ilgili her türlü durumu yakından izliyoruz.
Çocuklarımızı yakından izleyebilmemiz ve tanımamız açısından, kayıt esnasında da çocuğun sağlığıyla ilgili ayrıntılı bilgi istiyoruz. Okulumuzda gün içinde rahatsızlanan çocuğumuza, ilkyardım alanında eğitimli öğretmenimiz ilk müdahaleyi yaparak veliyi bilgilendirmektedir.EĞİTİM PROGRAMI

Yaş gruplarının gelişimsel hedeflerine uygun şekilde hazırlanmış programın içeriği eğlenerek öğrenme temeline dayanıyor. Çember zamanı,  düşünme-sorgulama zamanı, hikaye dinleme- oluşturma, tekerleme, kukla etkinliklerini içeren dil etkinlikleri, sanat ve yaratıcı etkinlikler, müzik ve ritim, fiziksel aktiviteler, bireysel ve grup oyunları, açık hava etkinlikleri, fen ve matematik çalışmalarının yanı sıra farklı ilgi alanlarını destekleyecek yaratıcı drama, fiziksel oyunlar, orff ve görsel sanatlar programın vazgeçilmez parçalarıdır.
3 yaş ve üstü çocuklarımızın ders programları farklı branş dersleriyle desteklenmektedir.


İngilizce

Halkoyunları

Kuran-ı kerim

Mutfak etkinliği

Sanatsal faaliyetler

Spor etkinlikleri

Geziler


VELİLERİMİZE YÖNELİK

Veli görüşleri
Velilerimizin Aile katılımlarını teşvik etmenin yanında, okulumuzla ilgili öneri ve görüşlerine de büyük önem veriyoruz.

Okul Ücretleri
Okul ücretlerimiz Mayıs- Haziran ayı içinde açıklanır, Eylül ayı itibari ile uygulanır.

Veli ile iş birliği
Akademik kadromuz ve tüm çalışanlarımız, çocuklarımızın en iyi eğitim ve bakım olanaklarıyla buluşabilmeleri için velilerimizle ortak bir çalışma yürütmeyi öncelik kılar. Velilerimizle iletişimde kalabilmek amacıyla, günlük iletişim evrakı sunulmaktadır.

Nitelikli Öğretmen
Öğrenme yeteneğinin yüzde 50’si yaşamın ilk yıllarında oluşur. Okul öncesi eğitimi işte bu yüzden bu çağda çok önemlidir.
‘Erken çocukluk’ adı verilen 0-6 yaş arası dönem, çocuğun tüm alanlarda en hızlı geliştiği, (bilişsel, sosyal, duygusal ve fiziksel) büyüdüğü ve çevresinden en çok etkilendiği dönemdir. Bu yaşlardaki deneyimler beynin gelişimi için de belirleyicidir. İşte erken çocukluk eğitimi, insan gelişiminin en önemli devresinde bu imkânı sağlar. Çocukların gelişime bu derece açık oldukları bir dönemde, onlara farklı öğrenme fırsatları sunmak, güçlü yönlerini ve desteğe daha çok ihtiyaç duydukları alanları takip etmek ve gelişimlerini bu bilinçle desteklemek gerekir. Bu nedenle çocuğunuzu anlayabilecek, farklı imkanlar sunarak geliştirecek nitelikte öğretmenlerle çalışmayı tercih ediyoruz.Etkinlikler ve Atölyeler

● Sanatsal Faaliyetler

● Halk Oyunları / Dans

● Kuran-ı Kerim

● Mutfak Etkinliği

● İngilizce Dil Etkinliği

● Serbest Oyun

● Drama

● Fen / Doğa / Matematik

● Bahçe Etkinlikleri


Kayıt bilgileri

"Kreşimiz 1- 6 yaş grubu çocuklarımızı kabul etmektedir."

Çocuklarımız kreşimize tam gün, yarım gün veya günlük katılabilirler.

Tam gün:
07.30 – 18.30

Yarım gün: 07.30 – 13.30 veya 13.30 – 18.30 saatleri arası

Tam gün gelen öğrencilerimize sabah – öğlen – ve ikindi kahvaltısı verilmektedir.

Yarım gün gelen öğrencilerimize sabah öğlen veya öğlen – ikindi kahvaltısı verilmektedir.

Yemek listemiz her ay yenilenmekte ve her ayın başında velilerimize verilmekte.

Ücretler ayın başında peşin olarak alınmaktadır.

Resmi tatillerde, bayramlarda ve hava şartları dolayısıyla kapalı olduğumuzda, öğrencilerin hastalıktan dolayı devamsızlıklarında ve ailenin özel sebepleri nedeniyle öğrenci okula gelemediğinde ücretler tam olarak alınmaktadır.

Kayıt için gerekli evraklar:

- 4 adet vesikalık resim
- 1 adet ikametgah senedi
- 1 adet nüfus cüzdanı sureti
- Aşı kağıdı fotokopisi
- Sağlık raporu (Çocuğun sağlık durumunu belirten ve anaokuluna gitmesine engel bir hastalığı bulunmadığına
dair boğaz kültürü, parazit tetkiki, sağlık raporu)
- Kayıt dilekçesi
- Velinin nüfus cüzdanı fotokopisi

Kişisel Malzemeler:

- 1 adet bağsız ev ayakkabısı
- 2 kat yedek çamaşır (kilot, fanila , çorap)
- 1 kat yedek kıyafet
- Islak mendil (etiketli), kolonya (etiketli), tarak (etiketli)
- Dinlenmeye katılacaksa yatak kıyafeti ve yatak takımı (nevresim)

Mutlu bir gelecek için, mutlu çocuklar yetiştirmeye varsanız; gelin görüşelim


Gelin - Görün -  Deneyin - Karar Verin