assasa

Boon Life

Boon Life
Sakarya'nın Pilates Merkezi | Spor Salonu, Pilates, Hamile Pilatesi, Reformer, Dans Dersleri, Çocuk Jimnastiği,Zumba
Adresler
Adres 1
Arabacıalanı Mh. Şehit Mehmet Karabaşoğlu Cd. No: 14/2 Serdivan Sakarya Türkiye
Telefonlar
Telefon 1
Telefon 2
Web siteleri
Bu özellik sadece özel üyeler için geçerlidir
Üyelik durumu
Üye

Boon Life

"Angel body fly dersleri başlamıştır"

Angel Body Fly ipeksi paraşüt kumaşından yapılmış, egzersize yönelik Yoga ve Fitness ekipmanıdır.
Çeşitli alanlarda denge, esneklik, akrobasi, kuvvet hareketlerinin yerçekimine karşı kendi vücut direncinizle yapmanızı sağlar.


Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor ve aktiviteler konusunda faaliyet gösteren Sakaryalı bir firmadır.

Tecrübeli ve eğitimli hocalarla birlikte hem ruh hem de beden sağlığını korumak için sağlıklı yaşam önerilerini ve tüm bilgi birikimini Sakaryalılarla paylaşır.

Tüm egzersizlerle, spor eğitimi öncesi ve sonrasında kişinin durumu hakkında bilgi verir ve kişiye özel seanslar sunarak her sporun ve aktivitenin yaşa, kiloya, vücudun durumuna göre ayrı olması gerektiğini savunur.

Başta Pilates olmak üzere, Hamile Pilatesi, Reformer Alegro (Pilates Makinası), Çocuk Jimnastiği, ve Dans Dersleriyle hizmetinizdedir.

Sizleri de bizimle birlikte sağlıklı yaşama davet ediyoruz...

Pilates Nedir?
Faydaları Nelerdir?

Pilates tekniğine ismini veren Joseph Plates, 1880'de Düsseldorf'ta dünyaya geldi. Astım ve romatizmayla boğuşan ve çelimsiz bir çocuk olan Plates, genç yaşta kayak ve jimnastikle ilgilenerek vücudunu geliştirdi. 1912'de İngiltere'de sirk cambazı, boksör ve dedektiflere kendini koruma dersleri veren Plates, Birinci Dünya Savaşı döneminde düşman ilan edilerek Lancaster bölgesinde kampa alındı.

Kampta hastabakıcılık yapan ve burada kendi tekniğini geliştiren Plates, burada askerlere tekniğini öğretti. İngiltere'de 1918'de pek çok kişinin ölümüne neden olan grip salgınından Plates'in kampındakiler etkilenmeyince uyguladığı teknik ön plana çıktı.

Savaştan sonra Almanya'da metodunu geliştirmeye devam eden ve şehir polislerine öğreten Plates, 1926'da ABD'ye göç etti ve stüdyosunu açtı. Graham, Balanchine gibi ünlü dansçıların da öğrencileri arasında yer aldığı Pilates'in yöntemi giderek yaygınlaştı.

21. yüzyılda hala gözde olan plates, Madonna, Hugh Grant, Britney Spears, Julia Roberts gibi ünlüler tarafından benimsendi. Güçlü bir vücut yaratmayı hedefleyen pilates, 30-40 temel hareketle tüm vücut için kondisyon sağlıyor.

Joseph Plates'in "kontroloji" adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

Hizmetlerimiz 
-  Pilates
-  Hamilelik Pilatesi
-  Reformer
-  Çocuk Jimnastiği
-  Dans Dersleri