Aydın Tarım ve Zirai Aletler San. Tic. Ltd. Şti.

Aydın Tarım ve Zirai Aletler San. Tic. Ltd. Şti.

Hayvancılık, Tarım ve Zirai Aletler Satımı

Daha fazlası...
_____________
İletişim bilgileri
Harita
Hata Raporla
Adresler
Adres 1
Karaçalılık Mah. Bizim Sk. No: 17 Akyazı / Sakarya
Telefonlar
Web siteleri
Rank
400

Aydın Tarım ve Zirai Aletler San. Tic. Ltd. Şti.

Aydın Tarım Makina ve Aletleri Sanayi A.Ş., 1983 yılında tarımsal mücadele makinaları üretmek amacıyla kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar gelişen ve büyüyen makina parkı, teknik imkanları ve uzman kadrosu ile tarım makinaları imalatında büyük aşamalar kaydetmiştir.

Firmamızın Kalite Politikası

- Müşteri istek ve beklentilerinin, en iyi şekilde tespit edilerek ürün ve hizmetlerimizden en yüksek tatmini elde etmesini temin etmektir.

- "Kalite Kontrol Edilmez Üretilir" fikrinden hareketle, kuruluşumuzun uzun yıllardır Tarım Makinaları imalat sahasında yerleştirdiği "Aydın Kalite Güvenilirliği" ve "Firma İtibarının Korunması ve Devam Ettirilmesi" firmamızda çalışan herkesin görevidir.

- Gelişen teknolojiyi takip ederek, kalite anlayışının maliyetleri düşüren ve karlılığı artıran bir etken olduğu inancının yanı sıra, "Çevrenin Korunması" da esas gayelerimizden birisidir.

- Firmamız yurt çapına yayılmış 296 adet yetkili satıcı ve 575 adet yetkili servis ile müşterilerine satış ve satış sonrası Servis Hizmetlerini kurumsal bir yapı içinde götürmektedir.

- Konusunda uzmanlaşmış teknik elemanlarının sayesinde firmamız dünya pazarlarına da açılarak, uluslararası rekabete de ayak uydurmuştur.

Stihl, Husqvarna Kesim Motorları - Tırpanları Yetkili Satıcısı ve Servisi

TARIMSAL MÜCADELE ALETLERİ

1) Motorlu Sırt Atomizörleri
TARAL tarafından 32 yıldır üretilmekte olan motorlu sırt atomizörleri, güçlü motoru, çağdaş dizaynı ile sınıfında haklı bir üne sahiptir. Sıvı ilaç uygulaması yanında, kolayca takılabilen ek parçalarla toz, bazı modellerde granül uygulamaları mümkündür. Güçlü fanı sayesinde yatay olarak 10, dikey olarak 8 metreye kadar ilaçlama yapılabilir. Ayarlanabilir püskürtme başlığı ile amaca uygun olarak dar veya geniş açılı püskürtme mümkündür.

TARAL motorlu sırt atomizörleri bağ, meyve, sebze, narenciye bahçeleri, çay, tütün ve çeltik tarlalarının ilaçlanmasında, ahır, kümes, depo, gemi ve vagonların dezenfekte edilmesinde, gübre, tohum ve yem gibi granüllerin serpilmesinde başarı ile kullanılmaktadır.

Tüm TARAL ürünleri en son teknolojiye uygun olarak dizayn edilmiş olup, sıkı kalite kontrol standartlarında kontrol edilmektedir. Bu sayede size güvenilir ve dayanıklı bir ürün sunulmaktadır.

2) Motorlu Bahçe Pülverizatörleri
TARAL'ın 100-200 litrelik arabalı motorlu bahçe pülverizatörleri taşıma kolaylığı ve gördüğü iş açısından çiftçimizin çok yararlandığı bir ilaçlama aletleridir.
Huzme açısı ayarlanabilen ilaçlama ile her türlü ağaç, tütün, şerbetçi otu, bağ ve seraların ilaçlaması yanında yıkama, badana ve dezenfekte işlerinde de başarı ile kullanılmaktadır.

4 zamanlı Briggs & Stratton marka benzinli ve elektrik motorlu modelleri bulunmaktadır.
Piton model pülverizatörlerin deposu polietilen, diğerleri takviye edilmiş fiberglastan yapılmıştır.Bütün aksamlar ilacın oluşturabileceği korozyona karşı dayanıklıdır.

Dengeli yapısı, pülverizatörün hareket kabiliyetini arttırmaktadır.
Pompanın su girişi önündeki filtre, depodaki suyu boşaltmadan filtre elemanı çıkarılıp temizliğinin yapılabileceği özelliktedir. 15 metrelik hortum ve ilaçlama tabancası pülverizatörün standart ekipmanlarıdır.

3) Bahçe ve Tarla Pülverizatörleri
TARAL bahçe ve tarla
pulverizatörlerine ilaçlama tabancası takılarak bahçe, ilaçlama kolu takılarak tarla ilaçlaması yapılabilmektedir.

Bahçe Pülverizatörleri; püskürtülen mayiyi istenilen yüzey ve mesafeye yönlendirebilen huzme açısı ayarına sahip ilaçlama tabancası ile teçhiz edilmişlerdir. Traktör rölantide çalışırken püskürtme tabancası ile yüksek ağaçları ilaçlayacak güce sahiptir. Pülverizatörün boyutları, dar sıralı, alçak ve yüksek ağaçların arasında rahatlıkla manevra yapabilecek şekilde dizayn edilmişlerdir.

Mayi püskürtme mesafesi ayarı yapılarak yüksek basınç altında ağaç ilaçlaması ve geniş huzme açısı ile tütün, şerbetçi otu gibi bitkisel alanların ilaçlanması yapılabilmektedir. Bahçe pülverizatörleri, tarımsal alanlar dışında kümes ve ahırların dezenfekte, yıkama ve badana işlerinde de kullanılmaktadır.

Tarla Pülverizatörleri; ilaçlama kollarındaki (boom) yelpaze huzmeli veya konik huzmeli memelerle yapılan ilaçlamalarda, hububat, pamuk, pancar, ayçiçeği gibi bitkilere musallat olan hastalık ve zararlılar ile, yabani otların yok edilmesi sağlanır. Taral pülverizatörlerinde 8-10-12-14 metre genişliğinde ilaçlama kolları seçenekleri vardır. 12-14 metre açılan ilaçlama kollarında makaralı kaldırma sistemleri mevcuttur.

Traktöre asılan tip pülverizatörler, traktör hidrolik kollarına 3 noktadan bağlanmaktadır. Bu tiplerin depo kapasiteleri 400-600-800 litredir. Traktörlerle çekilen tipleri, çeki koluna bağlanarak traktör kuyruk milinden (P.T.O) hareket almakta olup, depo kapasiteleri 1200-1600-2000 litredir. Depoları, polietilen veya fiberglas malzemeden yapılmıştır.

Depoların üzerinde mayi miktarını gösteren seviye göstergesi vardır. Bütün pülverizatörler değişik kapasitelerde 2-3 veya 4 pistonlu hidrolik membranlı Taral imalatı olan aşınmaya mukavim ilaçlama pompaları ile teçhiz edilmişlerdir.

Aletler üzerindeki ejektör sistemi sayesinde 6 metre emiş hortumu ile dereden veya kuyudan su emilerek depo doldurulmaktadır. Taral Pülverizatörleri depo içi hidrolik karıştırma sistemleri homojen bir su - ilaç karışımı sağlar, ve uygun filtrasyon donanımı sayesinde tıkanmalar önlenir.

4) Turbo Atomizörler
Traktörle çekilen ve traktörün hidrolik kollarına üç noktadan asılan tipleri vardır. Traktör kuyruk milinden hareket alan ilaçlama pompası, basınçlı sıvıyı fan üzerindeki memelere iletmektedir. Pompa çıkış milinden alınan hareket Türbo fanındaki pervaneyi, kayış kasnak veya ara şanzıman ile tahrik ederek çevrede basınçlı hava çıkışı sağlamaktadır.

Hüzme ve yön ayarı yapılabilen memelerden çıkan basınçlı mayi yüksek hava sirkülasyonu ile taşınarak her türlü yüksek ve bodur ağaçlar, meyve bahçeleri, tarla, bağ, pancar, pamuk, tütün, şerbetçiotu gibi alanlar çok etkili bir şekilde ilaçlanabilmektedir.

Değişik tiplerde Hidrolik diyaframlı pompa ile donatılan Turbo atomizörlerin depoları takviye edilmiş fiberglas veya polietilen malzemeden imal edilmiştir. İlaçla temasta olan bölümler pirinç, paslanmaz veya ilaçtan müteessir olmayan malzemeden yapılmıştır.

5) İlaçlama Pompaları
Taral ilaçlama pompalarında çalışan bütün mekanik aksam, sürtünme kayıpları, aşınma ve korozyonun oluşmaması için membranlarla ayrılan içi yağ dolu bölümde yer almaktadır.

Pistonun sıkıştırdığı yağın membran yüzeyine yaptığı etki membranın diğer yüzeyindeki sıvıda basınç oluşmasını sağlamaktadır. Mayi ile temas eden diğer bütün yüzeylerin üzerleri korozyona karşı kaplanmıştır.

Hidrolik membranlı 2-3-4 pistonlu ilaçlama pompaları Taral'da imal edilen bütün pülverizator ve atomizör donanımlarında yer almaları dışında sulama, basınçlı yıkama ve her türlü sıvı kimyasalların transfer işlerinde de kullanmak mümkündür.

Bütün Taral pompaları traktör kuyruk milinden (P.T.O) ara şaft ile hareket alarak çalıştığı gibi; benzin, dizel ve elektrik motorlarına kasnak, flanş, kaplin bağlantısı yapılarak da çalıştırılması mümkündür.

Taral membranlı pompaları uzun ömür ve minimum servis gerektiren yüksek teknoloji ürünüdür.

ALÇAK VE ORTA BASINÇLI POMPALAR
Hidrolik 2 pistonlu membranlı pompalardır. Dönen parçalar aşınmayı önlemek için sertleştirilmiş, diğer parçalar alüminyum pres döküm olup korozyona karşı kaplanmıştır.

Manometreli basınç regülatörü ve kumanda sistemleri pompa üzerine veya başka yere monte edilebilmektedir.

Alçak basınçlı pompalar: 0-20 kg/cm² (AB modeller)
Orta basınçlı pompalar: 0-30 kg/cm²

- Motordan hareket alan ara redüktörlü,

- Motordan hareket alan kayış kasnaklı veya kaplin bağlantılı standart,

- Traktör kuyruk milinden ara şaft ile hareket alan kardan mil çıkışlı, (1 "38)

- Traktör, motokültür ve motorlu çapaların kuyruk milinden direk hareket alan flanş bağlantılı tipleri vardır.

YÜKSEK BASINÇLI POMPALAR
Hidrolik 2-3-4 membranlı pompalardır. Pistonun yağı hareketlendirmeye dayalı dizayn şekli sisteme uzun çalışma ömrü kazandırmaktadır.

Regülatör ve dağıtım sistemleri uzaktan kumandaya sahiptir. Pompaların gövde, kapak ve manifoltları alüminyum döküm olup kapak ve manifoltlar plastik kaplamadır.

Yüksek basınçlı pompalar: 0-50 kg/cm²

- Traktör, motokültür ye motorlu çapaların kuyruk milinden direk hareket alan kaplin bağlantılı,

- Ön ve arkadan kardan mil çıkışlı, (1"38)

- Önden kardan mil (1"38) arkadan kasnak (2V - 3V) çıkışlı tipler vardır.

6) Termal Sisleme Jeneratörleri
Termal sisleme jeneratörleri, hava benzin karışımının yanma odasında ateşleme sonucunda genişleyerek yüksek basınç doğurması prensibiyle çalışır. Kimyasal solüsyon küçük parçalara ayrılarak yoğun bir sis meydana getirir ve yönlendirilen alanı kaplar.

Suda ve yağda eriyen her türlü kimyasalla kullanılabilen ileri teknoloji ürünü cihazlardır.

-
Seralardaki sebze ye sus bitkilerinin ilaçlanmasında

-
Fabrika, depo, ambar, silo, ahır ve kümes gibi kapalı alanların dezenfekte edilmesinde,

-
Sokak, çöplük, bataklık, askeri ye turistik tesisler gibi açık alanlardaki sivrisinek ve ısıran (ucan, yürüyen) böceklerle mücadele edilerek halk sağlığını tehdit eden hastalıkların önlenmesinde,

-
Zirai alanların dona karşı korunmasında,

-
Belediyelerin çevre sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde seyyar veya araç üstü tipleri kullanılmaktadır.
Tarımsal mücadele ve çevreyi korumada ideal sonuçlar veren cihaz, ormancılıktan hayvancılığa, evlere, otellere, gemilere uçaklara seralara, cadde ve sokaklara turistik tesislere kadar aklınıza gelebilecek her alanda dezenfektanların kolayca, çevreye ve insana zarar vermeden kullanılmasını sağlar.

7) Aeresol Jeneratörler
- TARAL'ın 100-200 litrelik arabalı motorlu bahçe pülverizatörleri taşıma kolaylığı ve gördüğü iş açısından çiftçimizin çok yararlandığı bir ilaçlama aletleridir.

-
Huzme açısı ayarlanabilen ilaçlama ile her türlü ağaç, tütün, şerbetçi otu, bağ ve seraların ilaçlaması yanında yıkama, badana ve dezenfekte işlerinde de başarı ile kullanılmaktadır. 4 zamanlı Briggs & Stratton marka benzinli ve elektrik motorlu modelleri bulunmaktadır.

- Piton model pülverizatörlerin deposu polietilen, diğerleri takviye edilmiş fiberglastan yapılmıştır.Bütün aksamlar ilacın oluşturabileceği korozyona karşı dayanıklıdır.

-
Dengeli yapısı, pülverizatörün hareket kabiliyetini arttırmaktadır.

-
Pompanın su girişi önündeki filtre, depodaki suyu boşaltmadan filtre elemanı çıkarılıp temizliğinin yapılabileceği özelliktedir. 15 metrelik hortum ve ilaçlama tabancası pülverizatörün standart ekipmanlarıdır.

TOPRAK İŞLEME MAKİNELERİ

1) Motorlu Çapa Makinaları
Park ve bahçelerin çapalanmasında sıra arasındaki otların yok edilmesinde, boğaz doldurma işlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Briggs & Stratton benzin motoru ile techiz edilmiş olan Taral çapa makinası hafif, taşınması ve kullanılması çok kolaydır.

Doğrudan akslara bağlanan normal çapalama bıçakları sayesinde toprağı işleyen veya pancar çapası ile sıra aralarını çapalayan güçlü şanzımanı ile her türlü tarımsal arazi ve toprak koşullarında rahatlıkla kullanım imkanına sahiptir.

Arka tarafında bulunan frenleme çubuğu, istenilen çapalama derinliği ve ilerleme hızı ayarına olanak verir. Yatay ve düşey konumlarda kolayca ayarlanabilen gidon, kullanıcıya büyük rahatlık sağlar.

Tüm bu özellikleriyle bağlarda, bahçelerde ve tarlalarda toprağı çapalama ve ekime hazır hale getirmede tekniğe uygun yapısı yanında ekonomik olma özelliğine de sahiptir.

Yol durumunda lastik tekerleklerin bağlandığı akslar üzerindeki kilit mandalları, sağa ve sola dönüşleri mümkün kıldığı gibi geri hareketi de önleyerek dik arazilerde emniyetli kullanım sağlamaktadır.

Kolay bakımı ve devamlı servisi ile Taral çapa makinaları yüksek verim için güvencenizdir.

Taral çapa makinalarının aydınlatmalı tipleri karanlıkta kullanma imkanını, marşlı tipleri motoru çalıştırma rahatlığını çiftçilerimize sağlamaktadır.

2) Motorlu Toprak Frezeleri
Tek akslı 51 S traktörü, ekonomiktir ve yaptığı işler açısından çok amaçlı kullanılan, güvenilir, sağlam bir yapıya sahiptir. Pulluk, toprak frezesi, pompa, pülverizatör, çayır biçme, römork gibi ekipmanlar kolaylıkla takılabilir.Dört ileri, iki geri vitesli 18 HP'ye kadar dayanaklı güçlü bir şanzımana ve diferansiyele sahiptir.

Diferansiyel kilidi pulluk çekerken ve çapa yaparken traktörün izi boyunca düz

gitmesini sağlar.Traktörün hareketinden bağımsız ve bağımlı olarak çalışan iki kuyruk mili vardır.Bağımsız kuyruk mili, iki devir sayısına sahiptir (540 ve 800 dev/dak).Elle kumanda edilen sağ-sol birbirinden bağımsız frenler park için kullanıldığı gibi, dar bir alanda kolay dönmeyi de sağlar.Yatay ve düşey yönlerde kullanılabilen didonu, en rahat konuma göre ayarlanabilir.

Bağlarda, meyve bahçelerinde, tarlalarda; toprağı sürmek, çapalayıp ekime hazırlamak, tohum ekmek ve ilaçlama işlerinde kullanılan traktörün bir başka özelliği de, tekerlek iz genişliğinin ayarlanabilmesidir.

Taral traktörlerinin aydınlatmalı tipleri karanlıkta kullanma imkanını, marşlı tipleri motoru çalıştırma rahatlığını çiftçilerimize sağlamaktadır.

51 S Traktörü Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri ile fiyat anlaşmalıdır.Çiftçilerimiz bu kuruluşlardan sağlayacakları kredi ile satın alabilirler.Taral traktörlerinin resmi kuruluşlardan test ve deney raporları olup 1 yıl garantilidir.Bol yedek parça ve yurt çapında güvenilir servisleri vardır.

3) Bahçe Traktörleri
Agrimac model belden kırma 4 WD tarım traktörleri, bahçe tarımının agro teknik isteklerine uygun olarak dizayn edilmiş bağ, bahçe ve sebze yetiştiriciliğinde kullanılan ideal araçlardır.

Pulluk, Diskaro, Kültüvatör, Toprak frezesi, Biçme, Patates sökme, Ekim-Dikim, Pülverizatör, Sulama pompası gibi ekipmanlar takılabildiği gibi diferansiyelli veya çekilir römork ile kombine hale gelebilmektedir.

Dar sıra arası ve alçak meyve ağaçlarının altlarına rahatlıkla girebilecek ölçü ve özelliklere sahiptir.

Ağırlık merkezinin yere yakın, ön ve arka tekerlerin çekişli (4WD) oluşu engebeli toprak yüzeyine uyum ve tutunma performansını üst seviyeye çıkarmaktadır. Belden kırma dümenleme sistemi dar alanda manevra yapma kabiliyetini artıran ve hidrolik direksiyon, rahat kullanım sağlayan diğer üstünlükleridir.

Aydın Tarım Makina ve Aletleri Sanayi A.Ş., 1968 yılında Tarımsal Mücadele Makinaları üretmek amacıyla kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar gelişen ve büyüyen makina parkı, teknik imkanları ve uzman kadrosu ile Tarım Makinaları İmalatında büyük aşamalar kaydetmiştir.

Firmamızın Kalite Politikası

- Müşteri istek ve beklentilerinin, en iyi şekilde tespit edilerek ürün ve hizmetlerimizden en yüksek tatmini elde etmesini temin etmektir.

- "Kalite Kontrol Edilmez Üretilir" Fikrinden hareketle, kuruluşumuzun uzun yıllardır Tarım Makinaları imalat sahasında yerleştirdiği "Aydın Kalite Güvenilirliği" ve "Firma İtibarının Korunması ve Devam Ettirilmesi" firmamızda çalışan herkesin görevidir.

- Gelişen teknolojiyi takip ederek, kalite anlayışının maliyetleri düşüren ve karlılığı artıran bir etken olduğu inancının yanı sıra, "Çevrenin Korunması" da esas gayelerimizden birisidir.

- Firmamız yurt çapına yayılmış 296 adet Yetkili Satıcı ve 575 adet Yetkili Servis ile müşterilerine satış ve satış sonrası Servis Hizmetlerini kurumsal bir yapı içinde götürmektedir.

- Konusunda uzmanlaşmış teknik elemanlarının sayesinde firmamız dünya pazarlarına da açılarak, uluslararası rekabete de ayak uydurmuştur.

HASAT MAKİNELERİ

1) Motorlu Ağaç Kesme Testereleri
Motorlu ağaç kesim testereleri, dünyaca ünlü bir Japon firmasının uluslararası ürünü olup pazardaki diğer Alman, İsveç ve Amerikan testerelerine karşı teknolojik üstünlük sağlamaktadır.

Kaliteli ve güçlü motorunun özelliği nedeni ile titreşimsiz ve sessiz çalışır.2 zamanlı motora, yüksek zincir hızına, çok hafif ve ince kesen bir makina özelliğine sahiptir.

Anti-vibrasyon sistemi, krom silindir yapı; birim cc başına maksimum güç ve uzun ömür sağlar.

Otomatik ayarlanabilir yağ pompası, hareketini debriyajdan almakla lüzumsuz yağ israfını önler.

Anti-buhar tıkanıklığı ve transistörlü ateşleme, her türlü hava şartında çabuk çalışmayı garantiler.

2) Motorlu Tırpanlar
Motorlu ağaç kesim testereleri, dünyaca ünlü bir Japon firmasının uluslararası ürünü olup pazardaki diğer Alman, İsveç ve Amerikan testerelerine karşı teknolojik üstünlük sağlamaktadır.

Kaliteli ve güçlü motorunun özelliği nedeni ile titreşimsiz ve sessiz çalışır.2 zamanlı motora, yüksek zincir hızına, çok hafif ve ince kesen bir makina özelliğine sahiptir.

Anti-vibrasyon sistemi, krom silindir yapı; birim cc başına maksimum güç ve uzun ömür sağlar.

Otomatik ayarlanabilir yağ pompası, hareketini debriyajdan almakla lüzumsuz yağ israfını önler.

Anti-buhar tıkanıklığı ve transistörlü ateşleme, her türlü hava şartında çabuk çalışmayı garantiler.

3) Zeytin Hasat Makinaları
Zeytin dallarına dakikada 2000 titreşim yaparak olgunlaşmış olanları döken bir hasat makinasıdır. Sırtta taşınan benzin motorlu hafif, kullanılması kolay, günde 30-35 ağacı silkeleyebilen ekonomik bir araçtır.

İşin kısa sürede yapılması yağış ve don tehlikelerinin zararlarını ortadan kaldırmaktadır.En önemli özelliği ise, ağaç dallarına hiç zarar vermeyerek bir sonraki yılın veriminde önemli gelişmeler göstermesidir.

Zeytin Hasat Makinası'nın ikinci bir özelliği, uç kısmındaki titreşim kancası yerine testere takmak sureti ile ağaç altından üstteki dallara kadar budama işleminin de yapılabilmesidir.

TARAL motorlu sırt atomizörleri bağ, meyve, sebze, narenciye bahçeleri, çay, tütün ve çeltik tarlalarının ilaçlanmasında, ahır, kümes, depo, gemi ve vagonların dezenfekte edilmesinde, gübre, tohum ve yem gibi granüllerin serpilmesinde başarı ile kullanılmaktadır.

Tüm TARAL ürünleri en son teknolojiye uygun olarak dizayn edilmiş olup, sıkı kalite kontrol standartlarında kontrol edilmektedir. Bu sayede size güvenilir ve dayanıklı bir ürün sunulmaktadır.

Sınıflandırmalar