assasa

Artı Asansör & Mimarlık

Artı Asansör & Mimarlık
Asansör ve Asansör Kabinleri, Asansör Kapıları, Asansör Yedek Parçaları, Asansör Kasetleri, İnsan Asansörleri, Yük Asansörleri, Hidrolik Asansörler, Sedye Asansörleri, Panoramik Asansörler, Monşarj Asansörleri, Makine Dairesiz Asansörler, Engelli Asansörleri
Adresler
Merkez:
İncirli Cad. Baharlıbahçe Sk. No: 11/C Adapazarı Türkiye
Adres 2
Atatürk Bulvarı Kadir Hoca Sk. (Öğretmen Evi Sk.) No: 2 K: 2 D: 4 Adapazarı Sakarya Türkiye
Telefonlar
Telefon 1
İstanbul:
Telefon 3
Üyelik durumu
Özel üye

Artı Asansör & Mimarlık

Hakkımızda:

Artı Asansör olarak, kalite standartlarına uygun lift, hidrolik lift, asansör, yük asansörü ile hem sizlerin kalite hizmet anlayışına destek olmaya çalıştık hem de sizlerle el ele yeni dünyanın yeni teknolojilerine beraber adım attık.

Yeni web sitemiz ile hem sizlerle doğrudan iletişim kurabilmek hem de sipariş formu ile siz değerli müşterilerimize doğrudan satış yapabilmek imkanı ve rahatlığını sağlamayı amaçladık.
 
Kalite standartlarıyla belgelenmiş güvenli hizmet;

Artı Asansör genel olarak, her türlü yolcu, hasta, hidrolik ve yük asansörlerini kapsayan tüm çeşitlilikteki süreçlerde hizmetinizdedir. Bugünkü üretiminin verimi, seçkinliği ve kalitesi Artı Asansör markasını yarınlara taşıyacak en büyük garantidir.

Sakarya Asansör

Artı Asansör Sakarya'da asansör tedarikçisi denince akla gelen ilk firmadır. Firma aşağıdaki asansör çeşitlerinin ve ekipmanlarının imalatını yapmaktadır.

* İnsan Asansörü

Konutlarda 240 kg'dan 1000 kg'a kadar insan taşımak için kullanılan ve konut dışı yerlerde (otel, hastane, iş merkezi) 630 kg'dan 1600 kg'a kadar insan ve/veya yük taşımak amaçlı olarak tasarlanan asansörlerdir.

İnsan asansörleri, binaların projelendirmesi aşamasında yapılan trafik hesaplarına ve avan projelerine uygun olarak imal edilip, firma tarafından yerlerine monte edilir.

İnsan asansörleri; makina-motor veya hidrolik tahrikli olabilir.  

* Yük Asansörü

630 kg, 5000 Kg ve üzeri kapasitelerde olmaktadır. Tahrik düzeni olarak hem elektrik hem de hidrolik tahrikli olabilmektedir.Yük asansörlerimiz diğer asansör kabinlerine oranla yük tepkilerine bağlı olarak daha dayanıklı ve sağlamdır.

Yük asansörleri hidrolik tahrikli ve elektrik tahrikli yapılabilmektedir. Hidrolik tahrikli asansörlerimiz genelde trafiği çok yoğun olmayan ve orta yükseklikteki binalarda uygun çözüm olmaktadır.

* Hidrolik Asansör

5 ile 13 kişiye 0,63 m/s'ye kadar hızlarda hizmet sunarlar. Özellikle oteller, bakım evleri, bürolar ve apartmanlar gibi yeni inşa edilmiş veya mevcut alçak binalar için uygundur ve orta düzeyde yolcu akışı için idealdir.

Hidrolik asansörlerde makine dairesine gerek yoktur. Bu yüzden hidrolik ünitesi zeminde en uygun yere monte edilebilir. Hidrolik serisi asansörler hidrolik ünitenin motor vasıtasıyla pistonlara yağ pompalanması ile tahrik edilen sistemdir  
 
* Sedye Asansörü

Sedye asansörlerinin 1600-2500 kg kadar kapasitesi vardır. Çift hızlı yarım otomatik kapılı çözümler dışında otomatik kapılı ve frekans kontrollü çözümler sayesinde daha konforlu asansörlere sahip olunabilir.

Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken hasta asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, antibakteriyel taban malzemeleri seçilir. Hastanın gözünü almayan aydınlatmalar ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlaması amacı ile konfor, estetik gibi ayrıntılara dikkat edilir.

Sedyelerin kolay transferi ve yaşlıların ya da engellilerin takılma tehlikesini ortadan kaldırmak için 3 mm seviye ayar hassasiyeti.

* Panoramik Asansör

Panoramik asansörler açık havada, alışveriş ve iş merkezlerinde, tren istasyonlarında v.b. yerlerde başarıyla monte edilebilmektedir.

Panoramik asansörün en büyük özelliği yan ve arka cephelerinin tamamen camdan üretilmesidir. Cazip tasarımları, müşteri beklentilerini ve kullanıcıların kullanım keyfini eşsiz bir şekilde birleştiren özel bir çözümdür. Görsellik açısından asansör tasarımından elde edebileceğinizin en iyisidir.

Bina mimarisine uygun olarak tahrik düzeni elektrik ve hidrolik yapılabilmektedir. Panoramik asansörlerimiz 4 kişiden 21 kişiye kadar çeşitli kapasite ve 0,63 m/sn hızdan 2,5 m/sn hıza kadar çıkabilen özelliklere sahiptirler.

Yüksek hız ve konfora aşırı dikkat edilen binalarda frekans kontrollü hız kontrol üniteleri kullanılmaktadır. Frekans kontrollü sistemler konfor ve hassasiyetin yanında %45 elektrik tasarrufu sağlar.  
 
* Monşarj Asansör

Servis asansörleri genelde otel, restaurant ve villalarda mutfaktan yemek yenilen kata, tabak, bardak, tepsi taşınmasında kullanılır. Sadece yük taşımak amaçlı olarak, insanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanırlar.

Küçük tip yük asansörleri olarak düşünebileceğimiz servis asansörleri 50 kg'dan 250 kg'a kadar değişik taşıma kapasitelerine sahiptir.

Monşarj tipi servis asansörleri, genelde giyotin tipte kapılıdırlar. Giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapanması sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağladığı gibi, yarı otomatik kapılar gibi açıldıklarında yer de işgal etmezler.

Hijyenik olmak zorunda oldukları için paslanmaz çelik kabin ve kapılar her zaman için tercih edilmektedir.

Hizmetlerimiz:

Montaj Artı Asansör ve Mimarlık, satışını gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra montaj konusuna verdiği ehemmiyet de sınırsızdır. Montajını gerçekleştirdiği asansörlere belli bir süre garanti kapsamında servis hizmeti vermektedir. Montaj işlemleri uzman ekip ve mühendislerden oluşmaktadır.

Oluşabilecek tüm problemleri önceden hesaplayan personelimiz sorunsuz bir asansör kullanımı için yapılması gereken tüm işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir.

Bakım

Asansörler kullanım amacı gereği tüm gün çalışan makinelerdir. Bu yüzden doğru projelendirilmemiş montajında eksiklikler bulunan yada revize edilmesi gereken asansörler kısa aralıklara arıza vermektedirler. Asansörlerinizde sık sık problem yaşamak istemiyor, asansörünüz için gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorsanız yapılması gerekenleri aşağıda sıraladık:

Periyodik Bakım

*Montajını gerçekleştirdiğimiz asansörlerde sık sık problem yaşanmaması
*Modernizasyon işlemlerini gerçekleştirdiği asansörlerin uzun ömürlü kullanımları
*Bakımı üstlendiği asansörlere verdiği 7 gün 24 saat hizmeti
*Uzman ekibi ve mühendisleri
*Sağlam alt yapısı ve tüm asansör sektörüne sağladığı lojistik destek ile sizlere hizmet vermekten memnun olacaktır.

Revizyon

Binalardaki kurum ve kuruluşlardaki asansörler görevi gereği 7 gün 24 saat hizmet verdikleri için zamanla teknik ömürlerini tamamlarlar. Bu sebepten dolayı asansörlerinizin için gerekli olan modernizasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Modernizasyon yaptırılmasının başlıca sebepleri :

Asansör Emniyeti

Asansörünüzü güvenlik standartlarında kullanmalısınız. Asansör güvenliği ve emniyeti için kullanım süresi belirli olan ürünlerin değişimi yapılmalıdır. Bu ürünleri servis ekibimiz yapacakları etüt çalışması ile belirler. Genel olarak asansör kullanımında değiştirilmesine gerek duyulan ürün grupları aşağıdaki gibidir:

Kumanda ve tahrik grupları:


* Kumanda tablosu
* Tahrik paketi
* Kuyu bilgi üniteleri
* Kabin kablajı
* Kuyu kablajı

Makine motor ve regülatör:

* Makina ve fren
* Motor
* Regülatör

Emniyet sistemleri:

* Paraşüt sistemi
* Kabin üstü buatı
* Kuyu dibi acil durdurma butonu
* Kuyu aydınlatması
* Acil kabin aydınlatması

Estetik:


* Kabin kasedi
* Kat kasetleri
* Kabin dekorasyonu
* Kabin aydınlatması

Kapılar:

* Kabin kapısı
* Kat kapıları
* Kapı mekanizmaları
* Kapı kilitleri

Asansör Elektrik Tasarrufu

Asansör kullanımında elektrik en önemli masraflardan birisidir. Kullanılan asansör modeline göre harcanan belli bir elektrik miktarı bulunmaktadır. Asansörde bulunan ürün grupları için gerekli bakımlar yapılmadığında asansörünüz fazla güç tüketir bu da hem elektrik masrafları hem de donanımsal problemler yaşanmasına sebebiyet verir. Bu yüzden elektrik tasarrufu sağlamak ve donanımsal problemler yaşamamak için değiştirilmesi gerekli olan bazı ürün grupları kullanılır bunlar :

* Makine motor grubu
* Tahrik grubu
* Kumanda tablosu

Asansör Dizaynı

Asansörünüzün görünümünü restore etmek asansör kullanımı haricinde bulunduğu ortama estetik de getirmektedir. Artı Asansör ve Mimarlığın yetkili personeli asansörünüzün eskimiş görünümünü yenilemek için asansörün bulunduğu ortama en uygun tasarım şeklini oluşturarak gerekli görülen restorasyonları yapacaktır. Asansörlerin restorasyonunda değiştirilmesi gereken ürün grupları:

* Kabin Dekorasyonu (Kaplama ve Aksesuarlar)
* Kat ve kabin kapıları
* Kat ve kabin kasetleridir
* Konfor


Asansör Konfor

Asansörünüzün kullanımında konforu yüksek tutmak güvenlik açısından da gereklidir. Bu sebeple konforu ne kadar iyi olursa emniyeti de bir o kadar iyidir. Çünkü asansör konforu asansörlerin elektronik ve mekanik aksamlarıyla bire bir bağlantılı olmasından ötürü konforu yüksek tutulan bir asansörün emniyeti de yükselir.

Asansörün konforunu yüksek tutmak için değiştirilmesi gereken ürün grupları:

* Makine motor grubu
* Tahrik grubu
* Kat ve kabin kapıları
* Kabin dekorasyonu
* Ray ve mesnetlerin kontrolü ve gerekiyorsa tekrar ayarı

Asansör Performansı

Asansör kullanım amacından dolayı sürekli hizmet veren bir mekanizmadır. Asansör elektronik aksamları belli bir süre sonra gerekli performansı sağlayamamaktadır. Performansı sürekli yüksek tutmak ve kullanım kolaylığı sağlamak için bazı ürün gruplarını değiştirmek gerekir. Bunlar:

* Makine motor grubu
* Tahrik grubu
* Kumanda tablosu
* Kat ve kabin kapıları
* Kuyu bilgi üniteleri

Projelendirme

Projelendirilmesi yada revize edilmesi gereken asansörler uzman ekibimiz ve mühendislerimiz tarafından proje alanında incelenir. İncelemesi yapılan proje alanının gerekli çizimleri mühendislerimiz ve teknikerlerimiz tarafından hazırlanır. Hazırlanan çizim ve dokümanlar kısa bir zamanda gerekli departmanlara ulaştırılır. Projelendirme işlemleri müşteri isteği ve danışmanlarımız tarafından belirlenecek olan model ve özellikler mühendislerimiz tarafından onaylandıktan sonra fiyatlandırmak için pazarlama departmanımıza gönderilir. Müşteri ile sağlanmış olan mutabakat sonrası mühendislerimiz çizimleri tekniklere devreder ve projelendirme işlemi sonuçlanmış olur.

Özel Çözümler


Sizin belirlediğiniz ölçüler için en ideal asansör uygulamalarının düzenlemesi bu sistemin sorunsuz ve teknik şartlara uygun halde yerine getirilmesi sağlanmaktadır.

Üretim

Artı Asansör ve Mimarlık, pano imalatı ve revizyon kutusu imalatı da gerçekleştirmektedir. Artı Asansör ve Mimarlık, imal ettiği panolar ve revizyon kutuları sektörün önde gelen kuruluşları tarafından kullanılmaktadır. Artı Asansör ve Mimarlık, imalatını gerçekleştirdiği ürünlerin tamamını kendi imkanları ve kendi atölyesinde gerçekleştirmektedir. Artı Asansör ve Mimarlık, imalatını gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra kendi müşterilerine ve birçok asansör kuruluşuna yardımcı ekipmanlar üretmektedir. Artı Asansör ve Mimarlık, üretim alanında ISO 9001 şartlarını yerine getiren sayılı kuruluşlardandır.

Ürünlerimiz:

• İnsan Asansörleri
• Yük Asansörleri
• Hidrolik Asansörleri
• Sedye Asansörleri
• Panoramik Asansörler
• Monşarj Asansörler
• Makine Dairesiz Asansörleri
• Engelli Asansörleri
• Asansör Kabinleri
• Asansör Kapı Modelleri
• Asansör Kasetleri
• Asansör Yedek Parçaları