Akıl Küpü Çocuk Evi

Akıl Küpü Çocuk Evi
Çocuk Evi
Adresler
Adres 1
Kirtetepe Cad. Şehit Musa Aytar Sk. Yeni Şeker Sağlık Ocağı Yanı No:22 Adapazarı Sakarya Türkiye
Telefonlar
Telefon 1
Telefon 2
Üyelik durumu
Özel üye
Akıl Küpü Çocuk Evi

“Okul öncesi eğitim, insan yaşamının temelini oluşturur” bilinciyle, 2010 yılında faaliyete geçirdiğimiz kreşimizde, yaratıcı, sorgulayıcı, özgüvenli, paylaşımcı, duyarlı, saygılı ve öğrenmeyi arzulayan, merak eden ve araştıran bireyler yetiştirmek öncelikli amacımızdır.

Çocukları sıkmadan, en doğal hallerini eğitimin içine katarak, oyun merkezli bir eğitim anlayışı geliştirdik.

Çocuklarınızın, eğlenme ve öğrenme anını yaşarken zarar görmesini ve kısıtlanmasını istemedik. Bu isteğimize bağlı olarak binamızın içindeki ve çevresindeki yaşam alanını Amerikan çocuk güvenlik sistemi uzmanı olan ve şu anda parkzon olarak hizmet veren Kids Safe-T’ye projelendirdik. Bu sayede kazalara karşı maksimum güvenli hale getirildikten sonra faaliyete geçen okulumuz, özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bu açıdan ilimizdeki ilk ve tek okuluz.

Konu bir çocuk evindeki güvenlik olunca diğer bir önlem alınması gereken unsur yangındır.
Yeni açılan bir okul olduğumuzdan, binamızı 2009 ‘binaların yangından korunması hakkında yönetmelik’ esasına uygun koşullarda inşa ettik. Bu yüzden yangın merdiveni, duman dedektörleri, gaz kesme cihazları, paratoner vb. yangından korunma sistemlerimizin tamamı mevcuttur.

Çocuklarımıza  aşılayacağımız dengeli ve doğru beslenme alışkanlığının, onların gelişim süreçlerini ne denli etkileyeceğini çok iyi bildiğimizden günlük menülerimizin seçimine, yemeklerde kullanılan malzemeye, yemeğin yapıldığı yerin koşullarına ve yemeğin yapılışına ayrı bir hassasiyet göstermekteyiz. Onlara kendi kendilerine yiyebilme alışkanlığı ve farklı besin türlerini sevdirme gayretindeyiz. Hazır meyve suları ve meyve tozları yerine komposto,  kahvaltı grubunda ise doğal kuşburnu ve karışık bitki çayları hazırlamaktayız. Süt ve süt ürünlerini ise anlaşmalı olduğumuz  Yörsan'dan sağlamaktayız.

Jimnastik, bilgisayar, resim, müzik ve İngilizce satranç dersleriyle eğitim anlayışına zenginlik katma çabasındayız.

Tüm sınıflarımızda Amerikan parke ve bakteri barındırmayan anti-bakteriyel halılar kullanmaktayız. Okulumuzda her yaş grubunun kullanacağı tuvaletler ayrıdır. Ayrıca tuvaletlerde Rulopak Hijyenik Tuvalet Sistemi bulunmaktadır. Çocukların cilt ve el temizliğine gerekli özeni gösterdiğimizden anti bakteriyel PH değeri 5,5 olan,  insan tenine zarar vermeyecek köpük kullanmaktayız. Tüm oyuncaklarımız insan sağlığına uygunluk göstergesi olan CE belgelidir.