Zeytin Dalı Harekatı için dua edildi

Türk Ulaşım Sendikası Sakarya Şubesi üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı için dua etti. 

Türkiye Vagon Sanayi AŞ'nin Adapazarı ilçesindeki fabrikası önünde toplanan Türk Ulaşım Sendikası Sakarya Şubesi üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik için Kur'an-ı Kerim tilaveti yaptı.

İşçiler, harekatın başarılı olması için dua etti. 

Sendika Şube Başkanı Ömür Kalkan, program sonunda yaptığı açıklamada, devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için Türk ordusunun Afrin'de başlattığı harekatın hayırlı olmasını diledi. 

Harekata yürekten inandıklarını dile getiren Kalkan, şunları kaydetti:

"Türk milletinin ve devletinin bölgedeki varlığına kast eden terör örgütlerine ve on binlerce kilometre öteden gelerek yaşamakta olduğumuz topraklarımıza fiili müdahalede bulunup kendince yeni bir düzen kurmak, Türk milletine ayar vermek, hesap sormak ve bedel ödetmek gibi bir gaflete kapılan sözüm ona büyük devletlere Türk'ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha göstereceğiz."

Kalkan 21. asrın Türk asrı olacağını, bölgede mazlumların gözyaşlarının dineceğini, zalimlerin kaçacak delik arayacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Gün bu gündür, büyük yürüyüş başlamıştır. Önce Afrin daha sonra Münbiç terörden temizlenecek, teröristlerin kökü kazınıncaya dek bu mücadele sürecektir. Türkiye Kamu-Sen ailesi bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçik'in yanındadır. Yüce Rabbimizden dileğimiz, hiçbir Mehmetçikimizin burnu dahi kanamadan bu millete yeni bir zafer daha bahşetmesi, bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir. Allah muvaffak eylesin."

Öte yandan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığında da Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla Kur'an-ı Kerim okunarak, dualar edildi. 
5 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle