Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Zehra Hatipoğlu; 'Toplumda birliği Kadın sağlar'

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları “Birliği Kadın Sağlar” sloganıyla şehrimizde faaliyet gösteren etnik grupların oluşturduğu derneklerin yöneticileriyle bir araya geldi. 

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları, Reisoğlu’nda ilimizin önde gelen etnik gruplarının katılımıyla gerçekleştirdiği programa 13 Dernekten katılım sağlandı. İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Kadın Kolları Yönetiminin katıldığı programa; Yerel Kültür, Sivaslılar, Kafkaslılar, Rumeli, Samsun, Yozgat, Kırım, Selanik, Gümüşhane, Rize, Abhaz, Trabzon, Makedonyalılar derneklerinde faaliyet gösteren Kadın Yöneticilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
AK Parti Sakarya İl Kadın Kollarının düzenlediği programın ana konusu barış, kardeşlik ve kadının toplumun her alandaki olumlu etkisi üzerine oldu. İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu “Fikirde birlik yetmez, harekette birlik olmalıyız” diyerek başladığı konuşmasında Kadınların toplumdaki yerinin önemine değindi. 

Hatipoğlu “Toplumda birliği Kadın Sağlar”
İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu “Toplumda birliği Kadın sağlar. Bizler Kardeş, eş, anneyiz. Toplumun oluşmasında ve şekillenmesinde biz kadınlara önemli görevler düşüyor. Gün birliktelik günüdür. Kardeşlik birlikte yaşamayı bilmektir. Güzel ülkemizde çeşitli etnik kökenlere mensup olan vatandaşlarımızın aynı bayrak altında güvenle yaşaması bizim temennimizdir. Gelecek Kadınların elinden inşa olur diyerek, kadınlarımızın bu konudaki önemini ortaya çıkarıyoruz. Hangi kökene, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun biz kadınlar toplumdaki barışın, kardeşin ve huzurun teminatı olacağız. Bu akşamki toplanmamızın amacı da kadınlarımızın toplumumuzdaki güçlü rolüne vurgu yapmak ve farklı kültürleri olan hemşerilerimizin bir arada olmasını sağlayarak kaynaşmasını, kültürler arası geçişin, kültür mozaiğinin oluşmasını sağlamaktır.  Bu akşamki sloganımızda olduğu gibi ‘Fikirde birlik yetmez, harekette de birlik olmalıyız’ Bu hareket, birliktelik hareketidir. Kardeşlik hareketidir.” Şeklinde konuştu. 

Dernekler memnun kaldı 
İl Kadın Kolları Kolları Başkanı Başkanı Zehra Hatipoğlu’nun bütünleştirici ve tüm kültürleri kapsayan konuşması toplantıdaki dernek yöneticileri tarafından alkışlandı. İl Kadın Kolları Başkanının konuşmasının ardından dernekleri adına söz alan dernek yöneticileri İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’ndan, birbirlerini tanımada olanak sağlayan bu toplantıların devamının gelmesini istediklerini ifade ederek, farklı kültürlerin öğrenilmesi ve dernekler arası kaynaşmayı sağlandıkları için Başkan Hatipoğlu’na teşekkür ettiler.  
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle