Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yolcu Treni Raydan Çıktı: 8 Ölü

Kütahya'nın merkeze bağlı Çöğürler Köyü yakınlarında bir yolcu treni raydan çıktı. Kazada 8 kişi hayatını kaybetti, 21 kişi de yaralandı. TCDD Genel Müdürlüğü, bölgede kriz masası kurdu.

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'dan saat 17.35'te kalkan ve Haydarpaşa-Denizli seferini yapan Pamukkale Ekspresi'nin, Kütahya-Afyon güzergahında bulunan Çöğürler-Değirmenözü istasyonları arasında saat 02.30'da raydan çıkarak yan yattığı belirtildi.        

Kazada, trende bulunan 298 yolcudan 8'inin hayatını kaybettiği bildirilen  açıklamada, kurtarma ekipleri ve ambulansların hızla olay yerine ulaştığı vurgulandı.

Kazada 21 yolcu da yaralandı. Emniyet ekipleri, olay yerinde yoğun güvenlik önlemleri alırken, polis ve itfaiye ekiplerinin yardımı ile kurtarılan yaralılar, trenin sağlam kalan vagonlarına ve bölgeye intikal eden ambulanslara bindirilerek, Kütahya merkeze taşındı.

Buradan hastanelere sevk edilen yaralılar, tedavi altına alındı. Yaralılar arasında durumu ağır olanların bulunmadığına işaret eden yetkililer, tedavilerin sürdüğünü kaydetti.

Açıklamada, kazanın ardından TCDD Genel Müdürlüğünde kriz masası oluşturulduğu ve Kütahya Valiliğiyle koordineli çalışılmaya başlandı kaydedildi. Genel Müdürü Süleyman Karaman kaza haberinin duyulmasından sonra olay yerine hareket etti.

BOMBA PATLADI SANDILAR

Öte yandan gecenin karanlığında büyük bir gürültüyle uyandıklarını belirten kazazedeler, neye uğradıklarını şaşırdıklarını belirtirken, "Güvenli diye trenle seyahat ediyorduk. Kütahya'ya girişimizden kısa süre sonra büyük bir gürültüyle uyandık. Bomba patladığını sandık. Büyük bir gürültü oldu. Herkes çok korktu. Küçük çocuklar ve kadınlar ağlamaya başladı. Çok korktuk. Büyük bir felaketten kurtulduk. Büyük geçmiş olsun" dedi.

OTOBÜSLERLE GÖNDERİLDİLER

Kazada ağır yaralanan Bahadır Korkmaz, Sultan ve Musa Bıyıklı'nın Kütahya, hafif yaralılar Yusuf Onay, Cavide ve Ceren Güler, Haydar Acar ile Mustafa Dalkılıç'ın Afyonkarahisar devlet hastanelerinde tedavi altına alındığı belirtildi.

Trende bulunan yolcuların gitmek istedikleri kentlere ulaşımlarının ise otobüslerle sağlanmaya başladığı bildirildi. Öte yandan, kazada ölen 8 kişinin kimliklerinin belirlenmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi. Trenin, Haydarpaşa'dan 298, Kütahya'dan 436 yolcu aldığı kaydedildi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]