YÖÇEYDER “Ev”lendiriyor

Yetim aile için yarıda kalan evin bitirilmesi için YÖÇEYDER’den çağrı!

Kısa adı YÖÇEYDER olan Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, derneğe kayıtlı olup, ev olmayan aileler yönelik başlattığı “Her yıl bir aileye ev” kampanyası, hayırseverlerin katkılarıyla sürdürüyor.

KAYNAK

Geçtiğimiz yıl (2007) sonuna kadar toplam altı aileyi ev sahibi yapmanın mutluluğunu yaşayan YÖÇEYDER yönetimi, hayırseverlerin katkılarıyla bu geleneğini sürdürmeye davam ediyor. 2008 Yılında da bir aileye ev yapacaklarını ifade YÖÇEYDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Eminler; “Bu yıl hayırsever bir işadamının katkılarıyla başlanan ev yapımına, kaynakların bitmesinden dolayı, inşaata ara verilmiştir” dedi.

ŞARTLAR

YÖÇEYDER ailelerinden arsası olan, çok zor şartlar altında bulunan, depremden beri barakada yaşayan bir yetim aileye daha ev yapımına başladıklarını belirten Başkan Eminler; “Biz, YÖÇEYDER olarak, duyarlı ve hayırsever Sakarya halkını, bu bitme aşamasına gelen eve yardım etmeye çağırıyoruz. Şimdiye kadar altı aileyi ev sahibi yapmanın sevincini yaşıyor, yedinci ailemizi de ev sahibi yapmak istiyoruz. 2008 yılında da konut edinme ile alakalı gelecek yardımları bu fon içerisinde ihtiyacı olan ailelere tamirat ve bakım içinde kullanmak istiyoruz” diye konuştu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
f5aff40539ca277da649fe33465de029@