Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yiyecek arayan yavru ayı, domuz kapanına yakalandı

Geyve ilçesinde köylülerin bahçelerini korumak amacıyla kurduğu domuz kapanına yakalanan yavru ayı, uyuşturucu iğneyle uyutulduktan sonra kurtarıldı.

İlimbey Köyü\'nde ormanlık alana yakın bir yerde yiyecek arayan yavru ayı, meyve bahçesi girişinde köylüler tarafından kurulan domuz kapanına yakalandı.

Acı içinde bağırarak kapandan kurtulmaya çalışan yavru ayıyı gören bir köylünün haber vermesi üzerine Geyve İlçe jandarma Komutanlığı, Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ve Geyve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri olay yerine geldiler. Ayının kapandan kurtularak çevresindekilere zarar verebileceği ihtimali üzerine Geyve İlçe jandarma Komutanlığı ekiplerince köylüler ayının bulunduğu yerden uzaklaştırıldı. Gerekli önlemler alındıktan sonra Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından getirilen veteriner hekim, iki uyuşturucu iğne atarak yavru ayıyı sakinleştirdi. İğnenin etkisiyle bir süre sonra uyuyan yavru ayının kapana takılan ayağı görevliler tarafından kurtarıldı. Yapılan kontrolde ciddi bir yarası bulunmadığı belirlenen yavru ayı, jandarma ve orman görevlilerinin gözetiminde doğal ortamına bırakıldı.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]