Yıllık 6 Milyon TL'Yİ Ekonomiye Kazandıracak Sistem

Giyotin sistem balkon kaplama
Sakarya yeni sistem yapı
2 gün önce
SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz Malzeme Bakım ve Geri Kazanım Merkezi ve Ar&GeAtölyesi'ndeki çalışmaların önemine değindi.
Dünyanın en büyük sürdürebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Global Compact üyesi olarak çevresel ve toplumsal taahhütleri yerine getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Odyakmaz; "Merkezimizdeki geri dönüşüm çalışmaları sayesinde milli servetimize milyonlarca liralık ekonomik değer sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.Sahada kullanılıp arızalanan malzemelerimizi yeniden kullanıma kazandırarak böylesi büyük bir tasarruf sağlarken aynı zamanda atık oluşumunu da minimum seviyeye çekiyoruz.Bunlarla birlikte verimlilik, inovasyon,iş sağlığı ve güvenliği gibi alanlarda da örnek uygulamalar gerçekleştiriyoruz.Merkezimiz bünyesinde açılışını gerçekleştirdiğimiz Ar& Ge atölyesiyle de hem şirketimize hem 20 bin metrekarelik bölgemize hemde ülkemize katma değer yaratan projeler geliştirmeye devam edeceğiz." dedi.
Açılışın ardından binayı gezen SEDAŞ yöneticileri,üst düzey donanıma sahip cihazları yerinde inceleyerek detaylı bilgi edindiler.