YHT hattına vinç devrildi, yolcular mahsur kaldı

Yüksek hızlı tren (YHT) hattına vincin devrilmesi nedeniyle Arifiye ilçesinde beklemek zorunda kalan yolcular otobüsle İstanbul\'a, Pendik\'tekiler ise Arifiye\'den YHT ile Ankara\'ya hareket etti.

Körfez İstasyonu yakınında 55 metre yüksekliğinde, 350 ton ağırlığında ve 180 ton kapasitedeki vincin, iki ayağıyla YHT hattının üzerine devrilmesi nedeniyle Arifiye ve Pendik\'te bekleyen yolcular için otobüs tahsis edildi.

Arifiye\'de bekleyen yolcular Kartal-Kadıköy metrosuna ulaşacak şekilde otobüsle, Ankara yönü yolcuları ise otobüslerle Pendik\'ten Arifiye\'deki YHT\'ye aktarıldı.

Pendik\'ten gelen yolcular, Arifiye Tren Garı\'ndaki YHT ile başkente hareket etti.

Yüksek Hızlı Tren hattına vincin devrilmesi sonucu İstanbul’dan Ankara’ya gitmek isteyen yolcular Sakarya’ya, Sakarya’da bekleyen yolcular da İstanbul’a aktarmalı taşınmaya devam ediyor.


Kocaeli Körfez’de 200 tonluk liman vincinin şiddetli rüzgarın etkisine dayanamayarak Yüksek Hızlı Tren hattına devrilmesi sonucu Arifiye ve Pendik duraklarında bekleyen yolcular için otobüs tahsis edilmişti. Dün akşam saatlerinden bu yana Pendik’te bekleyenler Arifiye’ye, Arifiye’de bekleyenler ise Pendik’e aktarmalı olarak taşınmaya devam ediyor.
İstanbul’dan otobüsle gelen yolcular, Arifiye Tren Garı'ndaki YHT ile Ankara’ya hareket etti.

9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]