Yetişkinler Okuma-Yazma Kursunda

Adapazarı'nda Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde düzenlenen okuma-yazma kursuna katılan 10 kursiyer, kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

HEM tarafından bölgedeki okuma yazma bilmeyen vatandaşlar için Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda düzenlenen okuma-yazma kursları büyük ilgi görüyor.

Okul öğretmenlerinden Özgül Keskin'in verdiği kursların birinci bölümünü tamamlayan 10 vatandaş, okuma-yazma sertifikası aldı. Kursu tamamlayan vatandaşlara belgelerini veren Namık Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Muhterem Altın, bilgili bir insan olmanın yolunun okuma yazma bilmekten geçtiğini belirterek, bir milletin kalkınmasında tüm ülke insanlarının okur-yazar olmasının çok büyük önemi olduğunu söyledi.

Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda 5 Kasım'da başlayan ve 10 hafta süren kurs sonunda okuma-yazma öğrenmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlar ise kendilerine bu imkanı sağlayan Halk Eğitim Merkezi ve Namık Kemal İlköğretim Okulu'na teşekkür ettiler.

Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen okuma-yazma kurslarının 18 Şubat'ta başlayan ikinci dönemi 7 Mayıs'ta sona erecek.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
cc669d1cfd02ef3f6be2c8e7f82fa4ca@