"Yeşil Serdivan" için yeni proje

“Yeşil Serdivan” sloganıyla ilçe genelindeki meydan ve park çalışmalarına hız kesmeden devam eden Serdivan Belediyesi, Çark Deresi kenarındaki 6 bin m2 lik alanda yeni projesini hayata geçiriyor.

Bahçelievler Mahallesi Çark Deresi kenarındaki projede sona gelindiğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; toplam 6 bin m2 alanda hayata geçirilen projede 4 bin m2'lik kısmın yeşil alan olarak değerlendirildiğini, kompleks içerisinde ayrıca 700 m2 sentetik çim koşu yolu, 200 m2 lik fitness alanının yanı sıra 364 m2 çocuk oyun alanı ve dinlenme alanlarının da yer aldığını söyledi.

Peyzaj çalışmalarında 20 farklı bitkinin kullanıldığını dile getiren Başkan Yusuf Alemdar, “Gençlerimizin daha sağlıklı ve güvenli ortamda spor yapabilmesine imkan sağlayacak basketbol sahasının yanı sıra diğer sosyal donatılarıyla birlikte projemizin önemli kısmını tamamladık. Tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından inşallah Serdivan’ımızın ilçe sınırı olan tarihi Çark Deresi, hemşehrilerimizin bir araya geleceği, vakit geçirebilecekleri ve nefes alabilecekleri yeni bir alana daha kavuşacak” dedi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
fe65771d3cbd6816e9d1ad65b1339ee8@