Yerel seçimler sonrası 3 yıllık süreyi değerlendirdiler

Kurmaylarıyla 2014 Yerel Seçimleri sonrasındaki yaklaşık 3 yıllık süreci değerlendiren Başkan Toçoğlu, “2014 yılında şehrimize 50 proje vaadinde bulunmuştuk. Geldiğimiz noktada; tamamlanan, devam eden ya da projesi hazırlanan toplam 45 projemiz var. Yani 3 yıllık sürede yüzde 90’lık bir gerçekleşme oranını yakaladık. Sakarya kazanmaya devam ediyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ile 2014 Yerel Seçimleri sonrasındaki yaklaşık 3 yıllık süreci değerlendirmek üzere toplantı gerçekleştirdi. Afet Koordinasyon Merkezi Toplantı ve Sunum Salonunda gerçekleşen görüşmede Büyükşehir ve SASKİ bürokratları tam kadro yer aldı. Değerlendirme toplantısında 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri öncesinde kamuoyuna ilan edilen ‘50 Büyükşehir Belediyesi Projesi’nde gelinen son noktayla ilgili sunumlar yapıldı. İlgili daire başkanları yeni dönem planlamalarına ilişkin de Başkan Toçoğlu ve bürokratlara ayrıntılı bilgiler verdi.

Yeni dönem harekât planı hazır

Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “30 Mart Yerel Seçimlerinin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti. Milletimize hizmet sevdamızla çalışmalarımızı bir bir bu sürede hayata geçirdik. Hizmetlerle konuşmaya, yolumuza yeni yatırımlarla devam etmeye gayret ettik. Yerel Seçimler öncesinde Sakaryamıza 50 projenin sözünü vermiştik. Bugün Büyükşehir ve SASKİ bürokratlarımızla seçim vaatlerimizde hangi seviyede olduğumuzu ayrıntılı sunumlar çerçevesinde ele alma şansımız oldu. Değerlendirmelerimizi yaptık, yeni dönem planlarımıza da son şeklini verdik” diye konuştu.

Sözlerin yüzde 90’ı tutuldu

Seçim vaadi olarak paylaşılan projelerde gelinen son noktayı açıklayan Toçoğlu, “2014 yılında şehrimize 50 proje vaadinde bulunmuştuk. Geldiğimiz noktada; tamamlanan, devam eden ya da projesi hazırlanan toplam 45 projemiz var. Yani 3 yıllık sürede yüzde 90’lık bir gerçekleşme oranını yakaladık. Sadece şehrimizle paylaştığımız 50 projeyle de yatırım planımızı sınırlı tutmadık. Vaatler listemizde yer almayan altyapı ve içme suyu, enerji, sulama, çevre, ulaşım, itfaiye ve daha birçok alandaki hizmeti de şehrimizle buluşturduk. AKOM, Uzunçarşı Yenileme Projesi, Alicanlar Konağı, Hakemler Evi, Şehitler Evi, köprüler, bulvarlar, yeni Sosyal Gelişim Merkezleri, Hendek yeni yaşam alanı, Pamukova Esentepe Sosyal Tesisleri, Hal binası gibi listede yer almamasına rağmen hayata geçirdiğimiz veya çalışmaların devam ettiği dev projelerimiz de var. Hamdolsun ilk günden bu yana bu şehir için çalışıyor; bu şehir için üretiyoruz. Sakarya kazanmaya devam ediyor” dedi.

Hedefimiz daha fazla üretmek

Her yeni güne yeni projelerle başladıkları vurgusunda da bulunan Başkan Toçoğlu, “Şehircilikte böylesi bir başarı grafiği yakalamak bizi asla rehavete sevk etmiyor. Aksine daha fazla üretmek, Sakarya için daha da fazlasını hayata geçirmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Allah bu hizmet yolculuğunda şehrimizin bahtını, talihini daima açık etti. Samimi olarak çalıştıktan sonra, mesafe almamanız mümkün değil. Akla gelebilecek her başlıkta samimi bir çalışma temposu içerisindeyiz. Sakaryalı hemşerilerimizle bir ve beraber olarak çalışmalarımızı aynı kararlılık ve hassasiyetle sürdürüyoruz. Başarının formülü bu şehri sevmekten, hemşerilerimize inanmaktan geçiyor. Bu inanç, bu duygudaşlık inşallah daha nice hizmetleri şehrimizle buluşturmamıza vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.
7 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
c95a4a986e449c73665a114c01da4998@