Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yerel gazete manşetleri

3 Mayıs Cuma gününün bazı yerel gazete manşetleri şunlardır:

Sakarya Halk: 3 Adaylı Kongre

19 Mayıs\'ta yapılacak olan Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimleri için geriye sayım devam ediyor. Başkanlık yarışı için şu ana kadar mevcut başkan Selahattin Çakırsoy\'un yanı sıra, Erol Kocacık ve Mustafa Keskin de aday olduğunu açıkladı.

Bizim Sakarya: Akiller Bildiğiniz Gibi

Akil İnsanlar dün Elmas Otel\'deydi. Diğer illerde olduğu gibi, Türk bayrakları içeri girerken toplandı, akreditesi olmayan siyasiler polis tarafından yaka paça uzaklaştırıldı. Akillerse her yerde konuştuklarını tekrarlayıp gitti.

Adapostası: Akil İnsanlar Heyeti Sakarya\'yı Dinledi

Barış sürecinde halkı dinleme görevi üstlenen heyet Sakarya\'daydı. Akiller günün ilk toplantısını gazetecilerle yaptı. Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından gelen temsilcilerle günü tamamladı. Elmas Otel\'de yapılan toplantıya protestolar olsa da taşkınlık yapılmadı.

Sakarya Yenihaber: Asıl Konuşması Gerekenler Yoktu

Terörün sonlandırılması amacıyla oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti\'nin Sakarya Toplantsına şehit aileleri katılmadı. 3 çocuğunu ve eşini dağda kaybeden anne ise, "Barış istiyoruz" dedi.

Sakarya Yenigün: "Barış İçin Yola Çıktık"

Polisin sıkı güvenlik önlemleri altında, sadece davetli olanların alındığı Akil İnsanlar Heyeti toplantısında konuşan Marmara Grubu Başkanı Deniz Ülke Arıboğan, "Bizim hedefimiz sadece PKK\'nın bitmesi değil, toplumsal barışın nasıl sağlanacağıdır. Biz barış için yola çıktık" dedi.

Yeni Sakarya: Ben Yandım Siz Yanmayın !

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Grubu, Sakaryalı kadınlarla buluştu. Toplantıda Kürtçe konuşan Ziri Yüyler isimli kadın 3 oğlunun ve eşinin dağda öldüğünü, buna rağmen barış istediğini söyleyerek, "Ben halen ağlıyorum, başka anneler ağlamasın" dedi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]