Yerel basında bugün

10 Nisan Çarşamba günü bazı yerel gazete manşetleri şunlardır:

Bizim Sakarya: "Tadilat İçin 2 Milyon 324 Bin TL Harcandı!"


Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, 2012 yılında korunamadığı için zarar gören hizmetlere yapılan masrafı açıkladı. Dişli, "Amacımız israfın önüne geçmek" dedi.

Adapostası: "Ortaköy Nihayet Taşınıyor"

Melen Projesi ile sular altında kalacak olan Ortaköy Beldesi\'nin taşınacağı Caferiye Köyü\'ne kurulacak şehir için onay çıktı. Bakanlar Kurulu\'nun imzaladığı karar Başbakan ve Cumhurbaşkanı\'nın önünde.

Sakarya Halk: "Vatandaş Cezalandırıldı"

MHP Milletvekili Münir Kutluata, 2-B yasasının tekrar ele alınması gerektiğini belirterek, tapusu iptal edilen arazilerle alakalı olarak vatandaşın adeta cezalandırıldığını, sorunun çözümü için TBMM\'ye önerge verdiklerini açıkladı.

Sakarya Yenihaber: "Eğitim Fakiri Kent"

CHP Milletvekili Engin Özkoç Sakarya\'nın eğitim tablosunu ortaya koyan bir rapor hazırladı. Sakarya\'da okul çağını aşmış 174 bin kişi hiç okula gitmemiş. 32 bin kişi ise okuma-yazma bilmiyor.

Yeni Sakarya: "Yoğun Bakım Rahatlayacak"

Yoğun Bakım Ünitesi\'ndeki yetersizlikler yüzünden yaşanan sıkıntı Kamu Hastaneleri Birliği\'ni harekete geçirdi. Servise 20 yatak ilavesi yapılacak.

Sakarya Yenigün: "Esnafa Doping!"

SESKOB Başkanı Ali Yılmaz, 25 bin liranın üzerindeki kredilerin faizinin yüzde 6\'ya düşürüldüğünü belirterek, "Esnaf ve sanatkar adına bu önemli bir gelişme" dedi.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]