Yerel basında bugün

4 Haziran Salı gününün bazı yerel gazete manşetleri şunlardır:

Adapostası: "Beş Katlıları Yıkalım"

Adapazarı Belediyesi\'nin meclis toplantısına orta hasarlılar ve çok katlı binalar damgasını vurdu. Meclis üyeleri depremi yaşamış çok katlı bina sorununun Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşınmasına karar verdi.

Sakarya Halk: "13 Yıldır Bekliyorlar"

Kaynarca İlçesi\'ne bağlı 180 hane, 800 nüfuslu Arifağa Köyü sakinleri 1999 yılında Kaynarca Tapu Kadastro Mahkemesi\'nde açılan dava nedeniyle 13 yıldan bu yana köylerine bilirkişi gelmesini bekliyorlar.

Bizim Sakarya: "Fındıkçı\'yı Dolu Vurdu!"


Pazar günü etkili olan dolu yağışı, Akyazı, Kocaali, Hendek\'te fındık bahçelerine büyük zarar verdi. Zaman zaman ceviz büyüklüğünde yağan dolu, fındık dallarını adeta bıçak gibi budadı.

Sakarya Yenihaber: "Ödüle Doymuyor"

Sakaryalı genç bilim adamı Murat Çokol, Bilim Kahramanları Ödülü\'nden sonra Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı\'ndan da ödül aldı.

Sakarya Yenigün: "Okullar Değişti"

Sakarya İl Milii Eğitim Müdürlüğü, 4+4+4 eğitim sistemi nedeniyle ilk ve ortaokullarda yeni düzenlemeye gitti. Bu düzenleme sonrasında bazı okulların kapısına kilit vurulacağı için kayıtlar da buna göre yapılacak.

Yeni Sakarya: "Maltepe\'ye Yeni Yatırım"

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Maltepe Mahallesi\'ne 2 milyon 700 bin TL yatırımla spor kompleksi ve kapalı pazaryeri yapılacağının müjdesini verdi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]