Yeni Sezonun En Trend ve Şık Mutfak Duvar Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak dekorasyonu, evde yapılacak olan yeniliklerin başlangıç noktalarından biri konumunda. Haliyle mutfağı dekore etmek için tarz belirlemek ve bunu yansıtmak için doğru bir planlama yapmak gerekmekte. Birçok insan, mutfak dekorasyonu sırasında trend tarzları ön planda tutarken kimisi de kendi stilini yansıtmayı tercih edebiliyor. Hangi tarz olursa olsun mutfağı öne çıkaran en önemli unsurun duvar dekorasyonu olduğunu unutmamak gerekli.

Duvar dizaynında, iç mimarlardan fikir alınabileceği gibi hazır örneklerden de
faydalanabilirsiniz. Mutfak duvar seramik modelleri, farklı tablolar ve aksesuarlarla güzel bir
dizayna imza atabilirsiniz. Siz de trend mutfak duvar dekorasyonu fikirleri ışığında yaşam
alanınıza yepyeni bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, hazırladığımız rehber niteliğindeki
yazımıza göz atabilirsiniz.

Duvar Aksesuarlarıyla Mutfağınıza Yenilik Katın

Mutfak duvarlarına farklı bir görünüm kazandırmak için, birbirinden farklı model içeren aksesuarları tercih edebilirsiniz. Hemen hemen her yapı markette kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünlerin yanı sıra evinizde sıfırdan yapabileceğiniz aksesuarlarla da duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Sunduğu şık görünümün yanı sıra fonksiyonel olmasıyla da tercih sebebi olan duvar aksesuarları, günlük yaşamı kolaylaştıran unsurlar arasında yerini alıyor. Örneğin mutfakta kullandığınız havluları katlamak yerine, duvara monte edebileceğiniz şık bir askılığa yerleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra mutfak duvar aksesuarı olarak yalnızca görünüme yoğunlaşarak modern çizgilere sahip tabloları veya stickerları tercih edebilirsiniz.

Mutfak Duvarlarında Seramik Etkisinden Faydalanın

Mutfağınızın şık ve trend görünmesini istiyorsanız duvar, tezgah arası ve zeminlerde seramiğin sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Mutfaklar, devamlı olarak yemek pişirilen alanların başında geldiği için doğal olarak sürekli neme, suya ve kire maruz kalacaktır. Dolayısıyla duvarlar ve zemin, maruz kalınan bu etki doğrultusunda zaman içerisinde yıpranacaktır. Bu yıpranmaların önüne geçmek için mutfak duvar seramik çeşitlerini tercih edebilir, aynı zamanda şık görünümler elde edebilirsiniz. Birbirinden farklı tasarımlara sahip seramikler, kolay temizlenebilir özelliğe sahip olmaları ile birlikte özellikle ev hanımlarının gözdesi konumunda. Üstelik her tarza, isteğe ve fikre uygun olarak üretilen seramik modelleri arasında ahşap, desenli, mermer ve taş görünümlü çeşitler de bulunmakta.

Alan Tasarrufu İçin Duvara Monte Mobilyalar Kullanın

Mutfaklar, evlerin genellikle en küçük alanlarından biridir. Bu nedenle mutfak mobilyalarını tercih ederken, alanın genişliğini mutlaka göz önünde bulundurmak gerekmekte. Özellikle küçük mutfaklar için büyük bir kurtarıcı olan duvara monte mobilyalar, alan tasarrufu bakımından oldukça etkili ürünler arasında yer almakta. İsterseniz direkt duvara asabileceğiniz bu ürünlerin yanı sıra gömmeli dolapları da tercihlerinizin arasına ekleyebilirsiniz. Duvara gömmeli mutfak dolapları, cazip görüntüsünün dışında, sunduğu kullanım kolaylığı ile de tercih sebebi olmakta.

Duvar Dekorasyonunda Rengin Önemi 

Mutfak duvar dekorasyonunun olmazsa olmazlarından biri de renk uyumu. Mutfakta birbiriyle uyumlu bir renk paleti yaratabileceğiniz uygun alanlardan olan duvarlar, hayalinizdeki görünümü kolaylıkla kazandırabileceğimiz yerlerin başında geliyor. Üstelik renklerin etkisiyle birlikte alan derinliği yaratabileceğiniz mutfaklarda standartların dışına çıkarak kendini tarzınızı da yansıtabilirsiniz. Mutfağınız alan bakımından küçükse, duvarlarınızda beyaz, krem veya bej tonlarını tercih edebilirsiniz. Aksine büyük bir mutfağınız var ise renk bakımından daha özgür davranabilir, siyah ile beyazı aynı anda kullanarak etkileyici bir kontrast yakalayabilirsiniz.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
1927b19d9ce6de846274f42e7206df02@