Yeni Kanser Tarama Merkezi Açıldı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Korucuk'taki yerleşkesinde kanser taramalarının yapılacağı sintigrafi MR ve tomografi merkezi açıldı.

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, sağlık alanında yapılan yenilikler ile hizmet kalitesinin önemli ölçüde arttığını belirterek eksikliklerin hızlı bir şekilde giderileceğini söyledi.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Yerleşkesi'ndeki açılış törenine Vali Atak, Adalet Komisyonu Başkanı Oğuz Çelik, Vali Yardımcısı Hayati Soylu, Sağlık İl Müdürü Hasan Bektaş ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Muzaffer Yılmaz, yeni açılan sintigrafi, MR ve tomografi merkezindeSakaryalılara kaliteli hizmeti sunacaklarını ifade etti.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi sayesinde son dönemde önemli yeniliklere imza atıldığını anlatan Yılmaz, "Hastanemiz kısa bir zamanda sağlıkta dönüşüm programının temel ilkelerini kavramış; erişimi kolay ve güler yüzlü sağlık hizmeti sunumu felsefesi ile büyük atılımlar yapmıştır. Mevcuk haliyle merkez kampusü ve Korucuk Yerleşkesi olmak üzere 2 yerleşim yerinde hizmet vermekte olan hastanemizin, Korucuk Yerleşkesi 36 bin metrekare, merkez yerleşkemiz ise 13 bin metre kare kapalı alana sahiptir. Hastanede toplam 24 poliklinik bulunuyor." dedi.

Mevcut polikliniklerde günde ortalama 950 ile bin hastanın muayene edildiğini dile getiren Yılmaz, şunları söyledi; "Hastanemizin heyet günlerinde poliklinik hasta sayımız bin 200'e ulaşmaktadır. Korucuk Yerleşke'mizde 220, merkez yerleşkemizde 220 olmak üzere toplam 440 hasta yatağı ile hizmet vermekteyiz. Her geçen gün ilimiz ve çevre halkına daha kaliteli, daha kolay ulaşılabilir ve daha zengin sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Hastanemiz nisan 2008 itibariyle 3 yeni üniteyi daha halkımızın hizmetine sunmuştur."

Vali Atak ise böyle bir hizmetin ile kazandırılmış olmasının sevindirici olduğunu bildirdi. Merkezin 2 milyon YTL'ye malolduğunu vurgulayan Atak, "Bu hizmetin güler yüzlü sağlık personeli pekişmesi çok sevindiricidir. Aynı zamanda da çalışkan. Sağlık hizmetinin de özünü bu oluşturuyor diye düşünüyor. İlimizde sağlık alanın yapılan bu yenilikler ile hizmet kalitesi önemli ölçüde artttı." diye konuştu.

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]