Yeni halin projesi hazır

Arifiye bölgesinde görev yapan muhtarlar ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, ilçeye kazandırılan ve planlanan yatırımların toplam bedelinin 115 Milyon TL olduğunu açıkladı. Toçoğlu, yeni hal binasının Arifiye’ye değer kazandırılacağını da ifade ederek, projelendirme sürecinin tamamlandığını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye bölgesinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Gölpaşı Park’ta gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Zafer Poyraz, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, İlçe Başkanı Ethem Çınar ve muhtarlar katıldı.

"İş Birliğimiz Güçleniyor"


Programın açılış konuşmasını yapan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “Belediye başkanları olarak mahallelerimizi muhtarlarımızla birlikte yönetiyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi olarak muhtarlarımızdan gelen talepleri alıp, gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. İnşallah muhtarlarımızla işbirliğimiz güçlenerek devam edecek. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

"İçmesuyuna Garanti"

Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimizde, ilçe belediyelerimiz ve muhtarlarımız işbirliği ile alt yapı ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Arifiye’ye daha önce 5 bin metrekare alan üzerine ilçe meydanı inşa ettik. Ayrıca bölgemizin en modern şehirlerarası otobüs terminalini Arifiye’ye kazandırdık. Altyapıda da durmadan yola devam dedik; Arifiye, Erenler ve Adapazarı’na bağlı 69 mahalle için 4 milyonluk yatırımla içme suyu ve su depoları inşa ettik” ifadelerini kullandı.

"Güçlü Altyapı"

Başkan Toçoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “İlçemizde planlanan birçok altyapı yatırımımız var. Arifiye İçmesuyu ve Yağmursuyu İnşaattı projemizde çalışmalar devam ediyor.  Ayrıca Arifiye’ye bağlı Nehirkent ve Hanlı Mahalleri’nde 6 milyonluk kanalizasyon yatırımı hayata geçirilecek. Arifiye ilçemize tamamlanan ve planlanan yatırımların toplam maliyeti 115 milyon TL’dir. İnşallah altyapı ve içmesuyuna yönelik bu büyük adımlarla ilçemizde su sorunu yaşanmayacak.”

Yeni Hal Binası Arifiye’ye

“Aşağı Kirazca Mahallesinde yeni hal binasını inşa edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde Sebze ve Meyve Hali esnafımızla bir araya gelmiştik. Esnaflarla işbirliği içerisinde devam eden çalışmalarımızda projelendirme sürecini tamamladık. Kısa bir süre sonra somut adımlar atacak; çalışmalara başlayacağız. İnşallah bu büyük yatırımla da Arifiye değer kazanmaya devam edecek. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Çözüm Ortağı

“1 Kasım seçimleri için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sakarya’nın tamamında muhtarlarımızla bir araya geliyor, talepleri dinliyoruz. Muhtarlarımız bizim çözüm ortaklarımız. Hizmet odaklı çalışmalarımızda kilit bir rol üstleniyorsunuz. Beraberliğimiz devam edecek. Daha iyi işlere imza atacağız. Sakarya’yı daha da iyi standartlara kavuşturacağız.”

"1 Kasım Milat"

“1 Kasım ülkenin gidişatı açısından oldukça önemli. 7 Haziran’dan sonra ülke olarak yaşadıklarımıza bakarsak; hem siyasi olarak hem ekonomik hem de güvenlik anlamında tek başına iktidara ne kadar ihtiyacımız olduğu ortadadır. AK Parti’nin yeniden güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi ülkemizin geleceği için çok önemli. İstikrarlı yürüyüşümüz için başarı yakalamak zorundayız. 1 Kasım öncü Türkiye’nin meselesidir. İnşallah daha güzel günler göreceğiz.”

"AK Parti’ye İhtiyaç Var"

Programın son konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Muhtarlarımızla Büyükşehir Belediyesi arasında çok iyi bir diyalog var. Büyükşehir Belediyesi 7/24 çalışıyor. Biz hizmet etmek için elimizden gelen tüm gayretleri yerine getiririz. Ülkemiz 13 yıllık güçlü bir iktidar dönemi yaşadı. 13 yıllık güçlü iktidar sayesinde çok güzel hizmetler kazandık, kazanmaya devam ediyoruz. Bu ülke tek başına güçlü iktidarla yönetilecek bir ülkedir. AK Parti’nin dışında da ülkeye hizmet edecek başka bir parti de yok.  Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]