Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yeni Bir Hayat İçin Yaşatılıyor...

Beyin ölümü gerçekleşen 6 aylık hamile Yıldız Alçı'nın yaşatılmasına çalışılıyor. Yıldız Alçı, bir ay daha yaşayabilirse bebek sezeryanla alınıp sağlıklı bir şekilde dünyaya getirilebilecek.

Baba Erdinç Ceyhan ise, maddi durumunun iyi olmadığını belirterek, bebeğin yaşatılmasını istemiyor.
 
26 yaşındaki Yıldız Alçı, sıradan hayatını noktalarken sıradışı bir vakanın kahramını oldu şimdi.
 
6 aylık hamile olan genç kadın aniden yüksek ateşle fenalaştı ve bir hafta önce hastaneye kaldırıldı. Alçı menenjitti. Yoksul evinde hastalığının farkına varılamamış, tedavisi gecikmişti.
 
Alçı, yoğun bakımda süren yaşam mücadelesini de iki gün önce kaybetti. Alçı'nın beyin ölümü gerçekleşti ama şimdi yaşam destek ünitesine bağlı.
 
Doktorlar sona eren hayattan yeni bir hayatın filizlenmesi için çaba harcıyor. Alçı'nın bebeği 24 haftalık. Doktorlar  bebeğin anne karnından alınabilmesi için 1 aylık süreye ihtiyaç olduğunu belirtiyor.
 
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım doktorları, bebeğin yaşatılması için ellerinden geleni yaparken talihsiz kadının eşi Erdinç Ceyhan hastane bahçesinde çaresiz.
 
Talihsiz kadının biri 3 diğeri 7 yaşında iki çocuğu daha var. Baba Ceyhan, gencecik eşini kaybetti, iki çocuğuyla yanlız kaldı.
 
Yıldız Alçı ise yaşam destek ünitesine bağlı. Artık geriye dönülmez yolda, ancak içinde minik bir kalp var: O da hayatı bekliyor...
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]