Yazıcı'dan Yarıyıl Mesajı

Sakarya'da, 5 Ocak Cuma günü sona erecek olan 2007-2008 eğitim öğretim yılının birinci döneminde yaklaşık 170 bin öğrenci karnelerini alarak 15 günlük tatile çıkacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, eğitim öğretim yılının birinci yarısının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yazıcı mesajında, karnenin kabusa dönüşmemesini isteyerek anne ve babalardan karnesinde zayıf notu olan çocuklarına kırıcı davranmamaları uyarısında bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı mesajında, “Karneler bir nevi yol haritalarıdır. Tabii ki velilerimize ve öğrencilerimize mesajlar verir. Çocuklarımızın üzerine velilerimizin nasıl titrediğini çok yakından biliyoruz. İstiyoruz ki onlar başarsın hepimiz mutlu olalım. İyi bir karne, bebekken attıkları adım kadar velilerimizi sevindiriyor. Onların başarılarını gurur duyarak paylaşıyorlar. Ancak iyi karne getiren çocuklarımız olduğu gibi karnesinde zayıf not bulunan yavrularımız da olacaktır. Karnenin kabusa dönüşmemesi için anne ve babaların çocuklarına davranışlarında çok dikkat etmesi gerekiyor. Kırıcı ve üzücü davranışlar yerine onları cesaretlendirecek, başaracaklarına inandığımızı gösterecek yaklaşımlarda bulunmalıyız. Unutmayalım ki, yavrularımız bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onlara, en iyiyi yapacakları konusunda güvendiğimizi mutlaka hissettirmeliyiz. Ödüllendirmek, her zaman cezalandırmaktan daha çok başarıyı artıracaktır. Kıymetli yavrularımızı sevgiyle kucaklıyoruz ve onlara güveniyoruz. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize aileleriyle birlikte iyi tatiller geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Sakarya'da 482 okulda eğitim gören 169 bin 964 öğrenci ile 8 bin 140 öğretmen, 25 Ocak Cuma akşamından itibaren 15 gün sürecek yarı yıl tatiline çıkacak. 2007-2008 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi 11 Şubat pazartesi günü başlayacak.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]