Yaralı köpeğe Büyükşehir müdahalesi

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri Pamukova’da yol kenarında yaralı halde bulunan köpeğe acil müdahalede bulundu. Yaman, “İlçe Belediyeleri, Büyükşehir İtfaiyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak 7/24 hizmet sunmaya hazırız. Vatandaşlarımızın çevresinde yardıma muhtaç halde bulunan hayvanları ALO 153 hattına ya da ilçe belediyelerin ilgili müdürlüklerine iletmelerini rica ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri Pamukova’da yol kenarında yaralı halde bulunan köpeğe acil müdahalede bulundu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, Büyükşehir İtfaiye ve Veteriner Hizmetleri ekiplerinin hayvan dostları için 7/24 hazır olduğunu belirtti.

Yaşam koşullarını iyileştirmek için

Nagihan Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak sokakta yaşayan her hayvanı önemsiyoruz. Onların yaşama ve barınma haklarına saygı duyuyor, yaşam koşullarını iyileştirmek için elimizden gelen çabayı sarfediyoruz. Karaman’da sokak hayvanlarının bakımı için Geçici Hayvan Bakımevini inşa ettik. Burada uzman ekibimizle birlikte sokakta yaşayan hayvanları koruyor, iyileştiriyor, rehabilite edip doğal yaşam alanlarına geri bırakıyoruz. Aynı zamanda da hayvanlarımızı sahiplendiriyoruz. Tüm hayvan severleri bu güzel yuvayı görmeye davet ediyorum” dedi.

Hassasiyet çağırısı

Yaman, “Pamukova İsabalı Mahallesi mevkiinde yaralı bir köpek olduğu haberini sosyal medya üzerinden aldık. Ekibimiz ivedilikle ihbar edilen noktaya doğru yol aldı. Yaralı dostumuza ilk müdahaleyi yapıp ardından Geçici Hayvan Bakım Evine misafir olarak götürdü. Yaralı köpeğin bulunduğu yeri bizlere ihbar eden duyarlı vatandaşımız Yalçın Özer’e teşekkür ediyoruz. İlçe Belediyeleri, Büyükşehir İtfaiyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak 7/24 hizmet etmeye hazırız. Çevresinde yardıma muhtaç halde bulunan vatandaşlarımızın ALO 153 hattına ya da ilçe belediyelerin ilgili müdürlüklere ulaşmalarını rica ediyoruz” diye belirtti.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]