Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yabancı Uyruklu Kadın Sınır Dışı Edildi

Adapazarı'na iki yıl önce bir fabrikada çalışmak üzere Moldova'dan gelen bir kadın, dolandırıcılık soruşturması kapsamında kucağında bir aylık bebeğiyle gözaltına alındı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, Adapazarı'nda maden işletmeciliği yapan A.Ç.'nin, 3 bin 600 YTL dolandırılmasıyla ilgili araştırma başlattı. Polis, yürüttüğü soruşturma kapsamında şüpheliler L.R, T.D. ve Ö.D.'yi Çıracılar Caddesi'nde bir otomobil içerisinde tespit etti. Polisi gören Ö.D. ile T.D. kaçarken, araçta bulunan Moldova uyruklu L.R., kucağındaki bir aylık henüz adı bile konulmayan bebeğiyle yakalandı. L.R., poliste verdiği ifadesinde, 2 yıldır Türkiye'ye giriş çıkış yaptığını, son olarak 7 ay önce Adapazarı'na geldiğini söyledi. Halen firarda bulunan Ö.D. ile dini nikah kıyarak evlendiğini ve bir ay önce de doğum yaptığını belirten L.R.'nin vize süresinin dolduğu belirlenirken, bebeğiyle birlikte sınır dışı edileceği bildirildi.

Öte yandan polis, dolandırıcılık olayına karışan T.D.'yi bir adet silahla yakalarken, Ö.D.'nin yakalanması için de çalışma başlattı.
15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle