Vekil Adayı Hacıeyüpoğlu'ndan seçim tahmini

Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu katıldığı radyo programında, partisinin 1 Kasım seçimlerinde Sakarya’da 6 milletvekili çıkaracağını öne sürerek “Sonuç 6-1 olur” dedi.

89.3 Radyo Net’de “Hülya Sürücü ile Detay Seçim Özel Programı”na konuk olan Hacıeyüpoğlu ayrıca, Ak Parti’nin il genelindeki oy oranının da %70’e varacağını iddia etti.
İşte Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu’nun canlı yayında yaptığı o açıklamalar:

“Genel merkezimiz belirli kıstaslarla adayları belirliyor. Bu seçimde listemizde tek bayan adayımız var. O nedenle bayan adayımızın daha ön sırada yeralması gerekiyordu. Benim 7 nci sırada olmam çok önemli değil. Ak Parti’nin 7 Haziran’a göre daha çok oy alacağını düşünüyorum. O nedenle diyorum ki, Ak Parti lehine sürprizlere hazırlıklı olun.

"Ayşenur İslam'ın aday olmasını beklerdim"

Bir soru üzerine Ayşenur İslam’ın aday olmama kararını yorumlayan Hacıeyüpoğlu “Sayın İslam’ın aday olmasını tabi ki beklerdik. Kendisi bakanımızdı. Hem Sakaryamız, hem de Türkiye için çok iyi işler yaptı. Önemli projeleri bir bir hayata geçirdi. 7 Haziran seçimlerine bir bakan ile girmenin avantajını yaşadık” şeklinde konuştu.

"Ali İnci siyaseti bitmez"

Canlı yayında “Ali İnci’nin aday gösterilmemesi sizin için sürpriz oldu mu?”sorusunu yanıtlayan Recep Hacıeyüpoğlu, şunları söyledi:
“Ali İnci seçim performansı ile her zaman aday olmasını beklediğimiz bir adayımız, ama bu iş genel merkez yoklaması ile olduğu için genel merkez dinamikleri farklı olabilir. Ali İnci siyaseti bitmez. Sayın İnci bizden daha ciddi bir şekilde sahada çalışıyor. Ali İnci’yi sevenler, sayın İnci listede yok diye Ak Parti’ye oy vermemezlik yapmaz. Güzel bir duruş sergiliyor. Ak Parti yanında sergilediği bu duruşundan ötürü kendisini kutluyorum.”

"Dinamik bir listemiz var"

“Ak Parti’nin aday listesi, seçimlerde diğer partilerin aday listesini zorlayacak nitelikte mi?” sorusuna cevap veren vekil adayı Hacıeyüpoğlu şöyle konuştu:
“Bunu hiç tartışmam zaten. Bizim hem Sakarya, hem de Türkiye’deki listelerimiz en fazla liyakatlı olan listeler. 3 dönem tek başına iktidar tecrübesi yaşamış bir partiyiz. 7 Haziran’a kıyasla daha güncellenmiş ve dinamik bir listemiz var. Bu listenin Sakarya’da 7 Haziran’a kıyasla daha yüksek oy alacağını düşünüyorum. Bana göre Sakarya’da %70 lere yaklaşacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %70 oy almıştık. %90 lara varan katılım olursa, %70’e ulaşan oy alırız diyorum”

"6 vekil çıkarırız"

“Sonuç 5-1-1 ve 4-2-1 olur diyenler var. Size göre 1 Kasım’da Sakarya’da nasıl bir sonuç çıkar? Kaç milletvekili çıkartırsınız?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Hacıeyüoğlu, “Ya 6-1 veya 5-1-1 olur diyorum ama, öncelikli tahminim 6-1… 7 Haziran’a göre kıyaslarsak,  4-2-1’lik bir sonuca hiç ihtimal vermiyorum” dedi.

Radyo programında, diğer siyasi partilerden Ak Partiye geçişler olduğunu söyleyen Milletvekili adayı Hacıeyüpoğlu, partilerin isimlerini söylemedi ama Ak Partiye geçişlerin devam edeceğini söyledi. Canlı yayında, milletin ders vermeye hazırlandığını anlatan Hacıeyüpoğlu, “Yeni Türkiye’nin, yeni yol haritasını vatandaş çizecek. 1 Kasım, dersine iyi çalışmayan, aldığı vekalet görevini yerine getirmeyenlerin dersini alacakları bir seçim olacak” dedi.

Canlı yayının sonunda Sakaryalı seçmenlere “erkenden sandığa gidin” çağrısında bulunan Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, “Oyunuzu sabah erkenden kullanın. Öğleden sonra da, çevrenizde oy kullanmayanları sandığa yönlendirin” şeklinde konuştu.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
e64bf5abc1c5037ea9178dcf399918a4@