Vatandaşlar mahalleye bırakılan hurda araçlardan şikayetçi

Erenler Mahallesi'nde Marangozlar Sanayii'nin esnaflarınca bırakıldığı düşünülen sahipsiz ve hurda araçlardan ve çöplük haline gelen boş arazilerden mahalle sakinleri şikayetçi oldu.

Erenler Mahallesi 1064, 1068 ve 1074. sokaklarda yaşayan Vatandaşlar Whatsapp ihbar hattımıza ulaşarak mahalle içine bırakılan hurda araçların tinercilerin ve alkol alanların uğrak yeri olmasından tedirginlik duyduklarını belirttiler.

Hurda araçların yanı sıra çöplerin de 1064 sokakta bulunan boş araziye yığıldığını ve çöplerin mahalleye sürüklenerek çevre kirliliğine yol açtığını belirten mahalle sakinleri, "Çocuklarımız tinerci, hapçı ve alkoliklerden zarar görmesin diye parkta ve sokakta oynayamıyorlar. Sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir  mahallede yaşamak bizim de hakkımız, biz bu hurda ve terk edilmiş araçların çekilmesini, çöplük olan yerin temizlenip kaldırılmasını istiyoruz" dediler.

Konu ile ilgili Erenler Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'ne başvurup bir sonuç alamadıklarını belirten mahalle sakinleri "Bu soruna çözüm bulacak kurum yok mu?"
diyerek tepkilerini dile getirdiler.

5 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]