Vatandaş Hırsızı Merdivenle Vurarak Düşürdü

11 gün önce
Adapazarı'nda Kur'an Kursu'nun klima motorunu çalmaya çalışan hırsız, terastan inerken düştü. Hırsızı fark eden bina sakini ise terastan merdivenle hırsıza vurarak müdahale etti. O anlar güvenlik kamerasınca görüntülendi.
Yahyalar Mahallesi'ndeki bir Kur'an Kursu'na sabah 06.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz hırsız, klima motorunu çaldı. Hırsız klima motorunu binanın terasından aşağı indirirken aşağı düştü.
Bu sırada sesleri duyan bir bina sakini terasa çıktığında hırsızı fark etti. Terasın altındaki duvara çıkarak kaçmaya çalışan hırsıza bina sakini, terastan merdivenle vurarak müdahale etti.
Duvardan düşen hırsız kaçarken ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis, güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alarak hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.
Bir süre önce Kur'an Kursu'nun yanında bulunan bir daireye giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, elektronik eşyadan, lavabolara, mobilyadan prizlere kadar ne var ne yok her şeyi çalmıştı. Ev sahibi hırsızların bulunamamasına tepki göstermişti.