Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Van'daki Kaçak Elektrik Avı Bitti

SEDAŞ Kaçak Elektrik Timleri doğu seferini tamamlayaraK geri döndü. SEDAŞ kaçak timleri Van Gölü EDAŞ’ta kaçakla  mücadelesini başarı ile tamamladı.

SEDAŞ ekipleri bir hafta içinde 338 kaçak elektrik tutanağı tanzim etti. 375 bin YTL’lik kaçak elektrik bedelinin tahakkukunu yaparak döndüler.

Van Gölü Elektrik Dağıtım Şirketi görev alanında, SEDAŞ ekipleri abonelerin sayaç ölçü devrelerini didik didik aradılar.

Batıda kayıp kaçak elektrik oranı yüzde 9’un altına düşerken, Doğu ve Güneydoğu'da  kaçak elektrik kullanımının  yükselmesi,  TEDAŞ’ı harekete geçirmiş ve Boğaziçi, Meram, Sedaş Elektrik Dağıtım Şirketlerinden deneyimli 150 Kaçak ekip timi  18 Ocak itibariyle Van İline gönderilmişti. Van ilinden dönen ekipler Sakarya, Bolu, Düzce ve Kocaeli İllerinde görevlerine başladılar.

SEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Durgaç ile birlikte Makine İkmal Müdürü Süleyman Tarım, Tahakkuk Tahsilat Müdürü Orhan Sönmez ve Kaçak Ekipler Şefi Ekrem Uzunoğlu’nun başkanlığında yapılan  Van İli Kayıp kaçak denetimleri,  eksi 20 derece soğukta görev yapılarak sürdürüldü. SEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Durgaç  Van İlinde görevli personel ve bölge halkından büyük ilgi ve destek gördüklerini belirtirken, kaçak elektrik kullanımına tepki gösteren vatandaşlar tarafından yapılan çalışmanın takdirle karşılandığını ve başlatılan mücadele için zaman zaman yapılacak yeni denetimlerde tüm personelin yeniden görev alarak gitmeye hazır olduğunu belirtti.  TEDAŞ’ın verilerine göre 2006 yılında kayıp kaçak oranı Van’da yüzde 71.0, Hakkari’de yüzde 65,6, Mardin’de yüzde 63,8 Şırnak’ta yüzde 61.0, Şanlıurfa’da yüzde 58,7, Diyarbakır da yüzde 55,5.   Türkiye genelinde ise 2000 yılında yüzde 22 olan elektrikteki kayıp kaçak oranı 2006’da yüzde 15,2 seviyesine çekildi. Genel Müdür Yunus Bekircan, “Van’dan gelen personelimiz ile gurur duyduk. Ülkenin her yeri ekiplerimizin çalışma alanı olabilir. Deneyimli personelimizin bir haftalık çalışması Van İlinde kaçak elektrikle ilgili 375 Bin YTL’lik tahakkuk yapılmasını ve binlerce abonenin kontrolden geçirilmesini sağladı.  Arkadaşlarımız Van İlinde yapılan mücadelede verimli bir çalışma gerçekleştirdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. dedi.

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle