Vali Kaldırım LGS şampiyonu öğrencileri ödüllendirdi

Vali Çetin Oktay Kaldırım, 2022 (LGS) Liseye Geçiş Sistemi kapsamında yapılan merkezi sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan öğrencileri makamında kabul ederek ödüllendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okul müdürleri, öğretmenler ve ailelerin de yer aldığı kabulde Vali Çetin Oktay Kaldırım, herkesin büyük katkısı ve öğrencilerimizin azmiyle İlimiz adına önemli bir başarı yakalandığını ifade etti.

“Sayın Valimize Müteşekkiriz”

Kabullerinden ve bugüne kadar kendilerine verdikleri desteklerden dolayı tüm eğitim camiası ve öğrenciler adına Sayın Valimize müteşekkir olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, geçtiğimiz gün açıklanan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuçları ve istatistiklerine dair bilgiler vererek; 48 farklı ilden 193 öğrencinin bu sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldığını, 193 öğrenciden 4’ünün İlimiz öğrencisi olduğunu,  Sakarya'nın Merkezi Sınav Puan Ortalamasının Türkiye ortalamasının 15,80 puan üzerinde yer aldığını ve bir önceki seneye göre ortalamasını 23,731 puan yükselttiğini, yüksek puan (400-500) aralığında geçen seneye göre yaklaşık %100’lük bir artış gerçekleştiğini, geçen yıla göre yine Türkiye ortalamasında genele göre %2,7 daha fazla öğrenciyi %10’luk dilime yerleştirdiklerini söyledi.

“Şampiyon Öğrencilerin Hayallerini Dinledi”

Merkezi Sınavda Türkiye birincileri arasında yer alan; Kerem Yiğit Aksu, Yiğit Yüzlü, Mert Yeşilbaş ve Yaren Yeni ile bir süre sohbet eden Vali Kaldırım, öğrencilerin gelecek planlarını, hayallerini ve düşüncelerini dinledi.

“Eğitimde Marka Şehir Olacağız”

Valilik himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projelerin meyvesini almanın önemli olduğunu, Sakarya olarak çok başarılı bir dönem geçirdiklerini, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitim alanında daima öncü olmak için gayret göstereceklerini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Eğitimde markalaşma yolunda hızla ilerleyen Sakarya’mızda öğrencilerimizin başarısı yalnızca kendilerini ve ailelerini değil, bizimle birlikte toplumun her kesimini mutlu etti. Bu başarılarından dolayı başta öğrencilerimiz olmak üzere; okul yöneticilerini, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Çocuklarımız yorucu bir sürecin sonunda bu başarıyı hak ettiler. Çok güzel hayalleri ve hedefleri olduğunu öğrendim. İnşallah diledikleri hayallerine ve emellerine ulaşırlar.

"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır"

Hedefi belirlemeleri önemli, farklı alanlarda eğitim alarak mühendis, mimar, doktor olacaklar var, bununla birlikte uzay bilimi olur, yazılım olur, bilişim olur, kendinizi hangi dala yakın hissediyorsanız o alana yönelin, bizler de hedefi daima yüksek tutmanızı, dünyada en iyisi olmanızı istiyoruz. Buna toplumun ihtiyacı var, milletimizin ihtiyacı var, ailelerinizin ihtiyacı var, bu başarılara ülkemizin ihtiyacı var. Hedefi belirlerken bol bol kitap okuyun, akıllı cihazları da yeterli derecede ve doğru kullanın, vaktinizi çok fazla çalmasına izin vermeyin, teknolojinin dışında sosyal ve kültürel işlere de zaman ayırın, vatana, millete faydalı olun, hepsinden önemlisi insanlığa faydalı olun, insanlığa güzel bir katkı verin. Bundan sonraki süreçte de bu başarı ve bu azim ile devam edin. Hepimiz sizlere destekçiyiz. Peygamber efendimizin (S.A.V.) ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ öğüdünü düstur edinip gereğini yapın, sizlerden en büyük beklentimiz bunlardır.”

“Eğitim Projelerinin Katkısı Önemli”

Öğrencilerimizin başarısında çok büyük faydasını gördüğümüz, Valiliğimiz himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Nehir Projesi gibi projelerimizi başarıyla uygulayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü, proje ekiplerini ve öğrencilerimizin bu başarısında büyük emeği olan okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi canı gönülden kutluyorum. NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesi gibi, #SanatSakarya, #BilimSakarya, #SporSakarya, #YetenekSakarya, #KitapSakarya gibi öğrencilerin akademik başarılarının yanında sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen diğer projelerde de böylesi başarıları yakalayacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

Öğrencilerin başarılarının kendilerini gururlandırdığını ifade ederek onlara çeşitli tavsiyelerde bulunan Vali Kaldırım, LGS şampiyonu gençlerimizi çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

2 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
6d79f4238f9371d18def598183c266d3@