Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Vali Büyük, beton operasyonuyla ilgili konuştu

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, beton numunelerinde usulsüzlük soruşturmasında adı geçen laboratuvarlarla ilgili; "İlimizde 4 beton laboratuvarı vardı. Bunlardan birisi faal durumda. Üniversitedeki laboratuvarımızı da oradaki teknik elemanların tamamını değiştirerek hizmete yeniden açacağız." dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Meclis Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Vali Büyük\'ü makamında ziyaret etti. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul, şehrin vizyonunu belirleyecek güzel çalışmalar yapacaklarını söyledi. Son günlerde gündemde olan beton operasyonu sonucu şehrin inşaat sektörünün sıkıntılı günler yaşadığını ifade eden Kösemusul, sektörün içinde bulunduğu mağduriyetin giderilmesi isteğinde bulundu.

Vali Büyük ise inşaat ruhsatı almış 5 bin 800 dolayında inşaatın devam ettiğini söyledi. İnşaatlarda bir aksaklık olmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını kaydeden Büyük, şunları kaydetti: "İlimizde 4 beton laboratuvarı vardı. Bunlardan birisi faal durumda. Üniversitedeki laboratuvarımızı da oradaki teknik elemanların tamamını değiştirerek hizmete yeniden açacağız. Bununla ilgili bugün rektörümüz ile bir görüşme yapacağız. 2 -3 teknik eleman hata yaptı diye tüm üniversiteyi, teknik elemanları, profesörleri yok sayamayız. Bir laboratuvarımız üzerinde ağır suçlamalar olduğu için o bir süre daha hizmet dışı kalacak. 4. laboratuvarımızın da yeniden hizmet vermesi için gerekli tedbir ve iyileştirmeleri yapıyoruz. En kısa zamanda 3 laboratuvarımız da hizmete girmiş olacak. Bu şehir için 3 laboratuvarda yeterli olur düşüncesindeyim. Sektörün mağduriyetinin en kısa zamanda giderilmesi için elimizden geldiğince hızlı çözüm üretmeye çalışıyoruz. İnşaatta can güvenliğinde asla taviz veremeyiz.”
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]