Üstün: "Hastane kaldığı yerden devam"

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Projesi’nde çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini açıklayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, “Projede zemin iyileştirmesi konusunda yaşanan sorun şuan itibariyle aşılmıştır. Müteahhit firma en kısa süre içerisinde çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir. Yeni bir ihale yapmak gibi bir durum söz konusu değil. Bizim bir dakika bile kaybedecek vaktimiz yok. İşimizi sıkı tutuyoruz” dedi.

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili son gelişmeleri paylaştı. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile temas halinde olduklarını ifade eden Üstün, projede zeminden kaynaklı sorunların ortadan kaldırıldığını, Doğum Evi için çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini aktardı. Üstün açıklamalarını devamında, “Şehrimiz için en önemli ihtiyaçlardan biri olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni şehrimize kazandırmak için çalışma başlatmıştık. Eğitim ve Araştırma Hastanemizin hemen yanındaki alanda Doğum Hastanesi’nin yapımı için ihaleyi gerçekleştirdik ve çalışmalara başladık. Sağlık Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde ihale süreci tamamlandı. Müteahhit firmaya yer tesliminin yapılmasının hemen ardından projede altyapı çalışmalarına başladık. Kısa bir süre önce kamuoyuna da yansıdığı gibi projede zeminden kaynaklanan bazı sorunların yaşandığı tespit edildi. Bu konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüştük. Bu sorunun bir an önce aşılması ve Doğum Hastanesi inşaatının kaldığı yerden devamı için milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Sağlık Bakanlığı yetkililerimizden konuyla ilgili bilgiler aldık. Burada herhangi bir şekilde gecikme yaşanmasının bizim tarafımızdan kabul edilemez olduğunu, Sakarya’da Doğum Evi’nin bir an önce tamamlanması yönünde beklenti olduğunu kendilerine ilettim. Yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Sağlık Bakanlığı yetkilileri bize müjdeli haberi verdiler. Zemin iyileştirmesi konusunda yaşanan sorun şuan itibariyle aşılmıştır. Müteahhit firma en kısa süre içerisinde çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir. Yeni bir ihale yapmak gibi bir durum söz konusu değil. Aynı müteahhit firma çalışmaları gerçekleştirecek. Bizim bir dakika bile kaybedecek vaktimiz yok. Bu yüzden işimizi sıkı tutuyoruz. İnşallah proje kısa süre içerisinde tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunulacak.

Bilindiği gibi 1 Kasım’da bir seçim yapıldı. Ülkemiz tekrardan istikrara kavuştu. İstikrar devam ettiği müddetçe hizmetlerde aynı şekilde devam eder. Gördüğümüz gibi de daha seçimin üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen projelerde somut gelişmeler yaşıyoruz. Bizim derdimiz hizmet. İlk günkü aşkımızla milletimize hizmet etme sevdamızı taşımaktayız. Hamdolsun bu zamana kadar söylediklerimizi yaptık. Bundan sonrada ne söylediysek yerine getirecek, hemşerilerimizin desteğine layık olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
abb4c149b54cc3ead49d73c4ce9ced11@