Üstün’den gençlik ile tam saha pres

Hidrolik pres sıvama
Eksantrik Pres
7 yıl önce

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün dur durak bilmeden şehri adım adım gezerek adeta sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmıyor. Üstün’e hafta sonu gerçekleştirilen programlar, ziyaretler ve seçim çalışmalarında İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir eşlik etti.

 

Gençlik Buluşmaları

Günün startı Kent Konseyi Gençlik Meclisi gençlik buluşması ile başlarken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu ve AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ile birlikte gençliği konuştu, gençliğin taleplerini dinledi ve gençliğe verilen destekleri anlattı.

Kentpark’ta gerçekleştirilen buluşma sonrasında Gençlik Kolları Başkanı Demir, SAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileriyle uzun uzadıya 1 Kasım’ı konuştu. AK Parti'nin iktidar olduğu süreçte burs ve kredilerde uyguladığı artıştan, KYK yurtlarının kapasitesinin genişletilmesi ve imkanlarının çağın koşullarına uygun hale getirilmesi gibi öğrencilere sunulan birçok destek ve imkanların altını çizen Demir: “Bugün öğrencilerin hakkını savunacakmış gibi seçim propagandası yapan CHP Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak belediyelerin öğrencilere burs vermesinin önüne geçti ve bir anda tam 350 bin öğrencinin bursunun kesilmesini sağladı. Daha çok kısa bir süre önce siyasi çıkarları için öğrencileri bir an dahi düşünmeyerek burslarını kestirenlerin bugün öğrencileri düşünebileceğine sizler inanıyor musunuz?" dedi.

Daha sonra Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği'ni ziyaret eden Üstün ve Demir, programını çeşitli esnaf ve kahve ziyaretleri ile devam ettirerek Üstün’ün geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu seçim döneminde de saha çalışmalarına verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu.

 

500’ü Aşkın Oy Sözü

Ziyaretlerde 1 Kasım Seçimlerinin önemini tekrar tekrar dile getiren Üstün, AK Parti’yi tek başına iktidara taşımak için her şeyi yaptıklarını söyleyerek “koalisyon hükümetlerinden çok çektik” diyen vatandaşların gönüllerine su serpti.

Erenler’de Tabakhane Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Ayhan Sefer Üstün ve Yusuf Demir Çankırılılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Gümüşhaneliler Derneği’ni ziyaret edip 500’ü aşkın oy sözü alarak cumartesi gününü tamamladı.

 

“Gerçek milliyetçilik ülkesine, milletine hizmet etmekle olur.”

Pazar gününe Taraklı’da start veren Üstün’e kendisiyle aynı dönemde mecliste bulunan Hasan Ali Çelik ve Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir eşlik etti. Esnaf ziyaretleriyle başlayan çalışmalar sırasında özellikle milliyetçi seçmenin AK Parti’ye dair büyük teveccühüne şahit olan Üstün “Gerçek milliyetçilik ülkesine, milletine hizmet etmekle olur. Bu konuda son yıllarda atılan büyük adımları hep birlikte görüyoruz. Savunma sanayinde milli bir dönem başlamış olması ülkemiz için çok önemli. Milli tankımız Sakarya’da üretiliyor, milli tren Sakarya’da imal ediliyor. Bu gurur tüm Sakarya’nın, tüm Türkiye’nin…” dedi.

Geyve’nin Eşme Mahallesi’nde Kadın Kolları tarafından düzenlenen mahalle toplantısında mahallelilere seslenen Üstün, Bağlarbaşı Mahallesi kahve toplantısı ve Bağlarbaşı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği ziyareti ile günü tamamladı.

Yoğun çalışma temposunun hiç düşmediği, gencinden yaşlısına herkesin ilgiyle dinlendiği, dertleriyle dertlenildiği, adeta sıkmadık el, dokunmadık yüreğin bırakılmadığı hafta sonu programı vatandaşlar tarafından da ilgi ve takdirle karşılandı.