Üstün’den Acartürk’e canlı yayında yanıt...

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, katıldığı radyo programında, Sakarya’nın gelişmişlik sıralamasında 26. sırada olduğunu ileri süren ve bu durumdan Ak Partili milletvekillerini sorumlu tutan MHP Sakarya Milletvekili adayı Ali Rıza Acartürk’e yanıt verdi.

Üstün, “ciddiyetsiz” olarak değerlendirdiği açıklamalarından ötürü vekil adayı Acartürk’e “Bir Kamer Genç olma yolunda ilerleme, Ali Rıza olarak kal!” diye seslendi.

İşte, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Üstün’ün, MHP Sakarya 2 nci sıra milletvekili adayı Ali Rıza Acartürk için canlı yayında sarfettiği o sözler:

“İkinci sıra adayına yakışmayan ciddiyetsiz sözler"

“MHP’nin 2 nci sıra adayından daha ciddi açıklamalar beklerdim. O kadar ciddiyetsiz laflar ki bunlar…

Bakınız TÜİK rakamlarına göre, biz geldiğimizde Sakarya 23 ncü sıradaydı. Yeni açıklanan TÜİK rakamlarına göre ise Sakarya 17 veya 18 arasında gidip geliyor.

“Sanırım anketi MHP il binasında yaptılar"

56 ncı sırada diye bir şey attılar ortaya. O anketi nerde ve kime yaptırdılar bilmiyorum. Tahmin ediyorum ki, böyle bir anketi MHP’nin Sakarya İl binasında yaptılar.

Lütfen biraz ciddiyet… Yani hiç bilmiyorsanız, TÜİK’e sorsaydınız, size ya 17 veya 18 rakamını verirdi.

“O zaman önde olan illere gidip yaşayın"

Sakarya bu kadar geride ise madem, daha önde olduğunu iddia ettikleri iller varsa buyursunlar, o illerde yaşamaya devam etsinler. Ben isimlerini vermeyeyim, çünkü o illere haksızlık olmasın.

Ben Sakarya’yı seviyorum. Sakarya 10 tane organize sanayisi olan, sanatta, kültürde gelişen, denizi, tarımı olan bir il.

“Düşmanımız bile böyle söylemez"

Böylesi bir il’e düşmanımız bile böyle değerlendirme yapmazken, bu il’e hizmet etmek için yola çıkan bir vekil adayının böyle değerlendirmeler yapması ilimize yapılacak en büyük kötülüktür.

Adaylarımızdan rica ediyorum, seçim sürecinde temiz bir dil kullansınlar. Şahsiyetlerle uğraşmasınlar.

“Ali Rıza normal hayatta böyle değil"

Ali Rıza Acartürk’ün yaptığını bir yere sığdıramıyorum. Çok kötü bir örnek. Ali Rıza normal hayatta böyle değil. Bir Kamer Genç vardı; dışarıda fena değildi, ama meclise gelince deliriyordu. Bir Kamer Genç olma yolunda ilerlemesin, Ali Rıza olarak kalsın.

“Karşıma gelince yüzü kızararak, gözünü kaçırarak"

Ali Rıza ile sahada top oynamış bir insanım. Muhtemelen bu sözlerinden dolayı karşıma gelince, yüzü kızaracaktır, gözlerini kaçıracaktır. O nedenle yüzü kızartacak işler yapmayalım. Milletvekili olma uğruna dostlara, arkadaşlara böyle hitap etmeyelim. İyi örnekler olalım. Centilmence yarışalım”

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]